Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tych ról.

Dzisiaj, z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie kościoła.

Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzą je: br. Marek Metelica OFMCap, asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i znany rekolekcjonista oraz ks. Andrzej Ziółkowski CM, wykładowca teologii pastoralnej i homiletyki, rekolekcjonista, jak również autor wielu książek poświęconych homiliom i katechezom dla dzieci.

W dniu dzisiejszym na wszystkich mszach świętych kazania głosi ks. Andrzej, którego serdecznie witamy, dziękując za wspólną modlitwę i dzielenie się Bożym Słowem. Spowiedź – 15 minut przed każdą mszą świętą.

Jutro odwiedzimy przed zbliżającą się Wielkanocą naszych chorych w ich domach. Wyjazd kapłanów do chorych z plebanii o godz. 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej mszy. Prosimy uprzejmie, aby dzisiaj zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zadeklarują chęć pomocy w transporcie w dniu jutrzejszym kapłanów do chorych z Najświętszym Sakramentem.

Program naszych wielkopostnych rekolekcji parafialnych przedstawia się następująco:

Poniedziałek (jutro)
godz. 16:30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 1-6 Szkoły Podstawowej
godz. 18.00 – msza św. z nauką stanową dla kobiet
godz. 19.30 – nauka dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz młodzieży z klas 7 i 8 przygotowującej się do Bierzmowania

Wtorek
godz. 09.00 – msza święta dla chorych z Więcierży z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny wcześniej (o godz. 8:30) możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
godz. 16:30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 1-6 Szkoły Podstawowej
godz. 18.00 msza św. z nauką stanową dla mężczyzn
godz. 19.30 nauka dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz młodzieży z klas 7 i 8 przygotowującej się do Bierzmowania

Środa
godz. 09.00 – msza święta dla chorych z Tokarni z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny wcześniej (o godz. 8:30) możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
godz. 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
godz. 18.00 – msza św. z nauką rekolekcyjną dla małżonków powyżej 25 lat małżeństwa
godz. 19.30 – msza św. z nauką rekolekcyjną dla małżonków do 25 lat małżeństwa

Rekolekcje zakończymy w czwartek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 07.00, 09.00,16.00 (na tę mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci), 18.00 i 19.30 (zapraszamy szczególnie młodzież).

Na mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które wyraziły chęć podjęcia duchowej adopcji proszone są o przyniesienie ze sobą podpisanej deklaracji oraz modlitwę, którą po raz pierwszy wspólnie odmówimy.

Spowiedź święta w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  – 15 minut przed każdą mszą świętą.

Taca na mszach świętych niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za podjęty trud przygotowania i głoszenia nauk rekolekcyjnych.

Wszystkie msze święte oraz nauki rekolekcyjne będą także transmitowane on-line. Zachęcamy do osobistego udziału oraz duchowej łączności poprzez przekaz internetowy z naszej świątyni.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła o godz. 10:45. Uroczystej sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Będziemy cieszyli się obecnością Orkiestry Dętej OSP Tokarnia; naszego chóru parafialnego „Mio Dio”, druhów strażaków, czy Kliszczaków w strojach regionalnych. Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do obostrzeń sanitarnych.

O godz. 14.00 dzieci ze scholi „Śnieżnej Pani” zapraszają na koncert pieśni wielkopostnych. Koncert będzie także transmitowany on-line przez Internet.

Już dziś dziękujemy naszym Parafiankom za podjęcie się wykonania kolorowych kwiatów z bibuły i udekorowania naszej świątyni pięknymi tokarskimi palmami.

Przypominamy także o konkursie z nagrodami na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy KCK do dnia 25 marca br. włącznie. Regulamin konkursu na stronie internetowej parafii i Kliszczackiego Centrum Kultury.

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15, a o 19.30 dla młodzieży; w sobotę o godzinie 19.00 na Kalwarii Tokarskiej; a w niedzielę po zakończonej sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na dekorację, światło i kwiaty do Bożego Grobu.

W dniu dzisiejszym, nasza wspólnota parafialna włącza się w pomoc do walki o życie trzyletniego Ignasia Rapacza, naszego małego Parafianina, u którego zdiagnozowano wadę serca, która w obecnej chwili zagraża jego życiu. Po mszach świętych rodzina i nasi wolontariusze będą zbierać datki przed kościołem na operację dla chłopca. Ignaś wierzy, że „razem, możemy więcej”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy kwartalnik „Staś” dla najmłodszych. W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny.

Ogłoszenie punktu szczepień p/COVID 19 przychodnia w Krzczonowie i Skomielnej Czarnej

Tylko do 23 marca osoby z grupy wiekowej 70 plus mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się p/COVID 19 w naszym punkcie szczepień. Po tym terminie rejestracja do szczepienia będzie możliwa tylko przez system elektroniczny ministerstwa zdrowia i losowy wybór punktu szczepień.

Nadal przyjmujemy zgłoszenia do szczepienia osób w grupie wiekowej 65 plus, od 23 marca zaczynamy rejestrować osoby w grupie wiekowej 60-65 lat.

Wszystkie szczepionki dostępne w Polsce są bezpieczne, a co najważniejsze w 100 % zabezpieczają przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem infekcji COVID 19.

Zachęcamy do zgłoszeń droga mailową. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie przychodni oraz na facebook’u.
Lekarz koordynujący Agata Krzywoń.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej. Błogosławionej niedzieli i owocnych rekolekcji.