Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiamy codzienne od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

W liturgii wspominamy św. Mikołaja, patrona dobroci. Niech ona opromienia nasze serca, a dzielona przynosi radość.

Drugą niedzielę Adwentu przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie. Modlitwą wspieramy ich w niełatwej codzienności życia i świadectwa wiary.

Dziękujemy mieszkańcom roli Szewcy za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części roli Kluski, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dnia 3 grudnia wraz z delegacją naszej parafii udaliśmy się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie podczas Eucharystii sprawowanej w Kaplicy Męki Pańskiej przyjęliśmy św. Siostrę Faustynę w cząstce jej relikwii. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej doniosłej dla naszej parafii uroczystości.

Wyrażamy wdzięczność anonimowemu darczyńcy za ofiarę złożoną na rozbudowę ołtarza w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła;

We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przeżywając tę uroczystość błagamy Boga w Adwencie o rozumienie i pragnienie czystości i wolności od grzechu. Msze św. w naszej świątyni: o 6.30; 9.00; 17.00 i 19.00. Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych na Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na godz. 19.00. W tym dniu Ojciec św. Franciszek zainauguruje Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia otwierając w Rzymie Drzwi Święte, zwane również Bramą Miłosierdzia.

W Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach uroczystość inaugurująca obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego będzie miała miejsce w sobotę 12 grudnia o godz. 17.00. Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. podczas której otworzy Drzwi Miłosierdzia w papieskim Sanktuarium. Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II dziękuje naszym parafiankom, które przygotowały 42-metrowy wieniec z bukszpanu ozdobiony różami, którym zostanie udekorowana Brama Miłosierdzia. Modlitwą ogarniajmy ten czas łaski i prośmy o jego owocne przeżywanie.

Środa – wspomnienie św. Jana Diego, któremu objawiła się Matka Boża w Guadalupe;

Sobota – wspomnienie NMP z Guadalupe.

Przez kolejne niedziele Adwentu – przed kościołem – wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” Dziękujemy za składane przy tej okazji dobrowolne ofiary, z których: część zostanie przekazana Caritas Archidiecezji Krakowskiej na konkretną pomoc dzieciom najuboższym, a część zostanie przeznaczona na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej wspólnocie parafialnej.

Z największą radością informujemy, źe nasza schola „Śnieżnej Pani” zajęła II miejsce w Przeglądzie Piosenki Religijnej w Nowym Targu. Dziękujemy także zaprzyjaźnionym muzykom za pomoc. Oprócz dyplomu nasze scholistki otrzymały w nagrodę gitarę klasyczną. Gdyby ktoś był zainteresowany jej nabyciem, będzie ją można zobaczyć z zakrystii. Naszym rozśpiewanym dzieciakom serdecznie gratulujemy.

W zakrystii cały czas są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W piątek pożegnaliśmy + Jana Gościeja, prezesa Ochotniczej Straży pożarnej i zasłużonego dla naszej lokalnej społeczności. Módlmy się o radość nieba dla niego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Na progu drugiego tygodnia Adwentu słyszymy wezwanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla niego”. Niech otwarcie na Zbawiciela pomaga nam owocniej przeżywać ten czas łaski.