Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Osiedle Górne za posprzątanie kościoła, oraz  za ozdobienie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 5. ostatniej części tej roli.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek: wspomnienie błogosławionych Hiacynty i Franciszka, dzieci z Fatimy. W środę: święto Katedry św. Piotra. W tym dniu w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godz. 17.00 msza św. z procesją światła. W czwartek: wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Przypominamy, iż z powodu ograniczeń czasowych w sprzątaniu kościoła w pierwszą sobotę miesiąca nie będzie mszy św. o godzinie 9.00. Przyjęte intencje na tę godzinę zostaną odprawione o godz. 06.30.

Powoli dobiegają końca prace nad nowymi tablicami na grobowcu księży na cmentarzu. Dziękujemy Państwu Bernadecie i Marianowi Zającom za zakup książeczek złota, bezpłatne przygotowanie podłoża, wypełnienie liter, oraz podjęcie się montażu nowych tablic.

W Krakowskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II poddawany jest badaniom kardiologicznym p. Ryszard Ciężkowski. Zachęcamy do modlitwy o szybki powrót do zdrowia dla naszego pana organisty.

Wczoraj, uległa śmiertelnemu w skutkach wypadkowi + Joanna Jurczak. Módlmy się o spokój duszy naszej Zmarłej Siostry. Modlitwą otoczmy także kierowcę samochodu.

Przy okazji prosimy kierowców o rozważną i ostrożną jazdę, a pieszych o zwracanie szczególnej uwagi przy przechodzeniu przez jezdnię, zwłaszcza tam, gdzie nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych. Uczestniczących w mszach świętych wieczornych zachęcamy o używanie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Nieh ono pomoże nam w realizowaniu przykazania miłości, nawet naszych nieprzyjaciół.