Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast homilii wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z racji ostatniej niedzieli przed Wielkim Postem, po Mszy św. o godzinie 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji: od 12.00 do 13.00 indywidualna. Od 13.00 do 14.00 młodzież i dzieci. Od 14.00 do 15.00 grupy modlitewne z naszej parafii.

Co roku w ostatnią niedzielę przed Popielcem rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość, trwający do kolejnej soboty. Włączmy się w tę modlitwę ogarniając wszystkich uzależnionych.

Od dzisiaj w naszej archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy na Msze Święte z posypaniem głów popiołem o 6.30, 9.00, 17.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) od którego nie ma dyspensy. Zadbajmy o to, aby posypanie głów popiołem było znakiem naszego nawrócenia.

W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. W naszej Parafii specjalna Msza św. dla chorych, cierpiących i osób w podeszłym wieku z sakramentem namaszczenia chorych o godzinie 9.00. Od godziny 8.30 możliwość spowiedzi. Bardzo serdecznie prosimy osoby z rodziny, albo najbliższych sąsiadów o pomoc chorym w transporcie/dotarciu do kościoła. Chorych w ich domach odwiedzimy przy okazji parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego rozważania Męki Pańskiej.

W nabliższą niedzielę bezpośrednio po Gorzkich Żalach – zamiast kazania pasyjnego – koncert pasyjny w wykonaniu Beaty Bednarz. Jej głos dobrze znany jest fanom „Tańca z gwiazdami”. Najmłodszym słuchaczom znana jest z polskich ścieżek dźwiękowych takich filmów jak: „Król Lew”, czy „Mój brat Niedźwiedź”. Śpiewała m.in.: z Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Kayah, Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym czy Budką Suflera.

Po koncercie – wyjątkowo, nieco później – ok. godz. 16.30 odprawimy Mszę św. wieczorną.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30, a dla młodzieży o godzinie 19.00.

Dziękujemy mieszkańcom Zagrody za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w sobotę prosimy mieszkańców Bryle.

Dziękujemy narzeczonym: Izabeli Hanusiak i Łukaszowi Pieron, oraz członkiniom Róży Matki Bożej Gromnicznej za złożoną ofiarę na kościół.

Przez dwie kolejne msze piątkowe będziemy modlić się w intencji zmarłych, którzy jako pątnicy uczestniczyli w Dróżkach Kalwaryjskich.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Wielkiego Postu.