Dzisiaj przeżywany Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. O godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta. Dziękujemy: ks. Krzysztofowi, ks. Pawłowi, p. Bożenie Smolak, naszej katechetce i p. Teresie Hans i p. Ryszardowi Ciężkowskiemu za przygotowanie uroczystości. Dziękujemy p. Sylwii Mirowskiej-Ignacok i p. Stanisławowi Nawarze za piękną dekorację; rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła, skoszenie trawy i złożony dar dla parafii.

Jutro Wspomnienie NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele: 6.30; 9.00; 18.00 i 19.30.

Od poniedziałku dzieci rozpoczynają swój Biały Tydzień. Uczestnicząc w Nabożeństwie Majowym i wieczornej mszy św. w poniedziałek będą modlić się za rodziców, we wtorek za rodziców chrzestnych, we środę za rodzeństwo, w czwartek za babcie i dziadków, w piątek za nauczycieli, wychowawców i katechetów i w sobotę za swoje koleżanki i kolegów.

O porządki w tym tygodniu – w sobotę od godz. 8.30 – prosimy mieszkańców 2. części roli Fuły. Z racji prymicji prosimy chętnych – kto tylko może – o pomoc w udekorowaniu drogi od domu rodzinnego Prymicjanta do kościoła, oraz w przyozdobieniu bramy wejściowej. Zbiórka chętnych do pomocy w sobotę o godzinie 16.00 przy kościele.

Przypominamy o sobotnim wyjeździe do Krakowa na święcenia kapłańskie diakona Michała Hansa do Katedry na Wawel. Zapisy na autokar, dzisiaj, po każdej mszy św. Wyjazd w sobotę, o godzinie 7.00 z parkingu sprzed kościoła.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 Prymicje Ks. Neoprezbitera Michała Hansa. Zapraszamy małych i dużych Kliszczaków w strojach regionalnych; dzieci w strojach komunijnych; Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia; delegację poszczególnych grup parafialnych oraz całą wspólnotę naszej parafii.

Dziękujemy p. Ignacemu Hanusiakowi i p. Bronisławowi Luberda za poświęcony czas i pomoc w transporcie kapłana na miejsce modlitwy o urodzaje. Dziękujemy za złożoną przy okazji poświęcenia nowej kapliczki maryjnej ofiarę na malowanie kościoła. Msza św. w intencji uczestników poświęcenia kapliczki na Groniu zostanie odprawiona 30 czerwca o godz. 6.30.

Przy tej okazji dziękujemy mieszkańcom roli: Szewcy; Dziubras Górny; Hanuski; Kluski; Kostruchy; Fuły, Młyny, Tarnów, Florki, Filia, Przymiarki; Dział Wyżny za zamówione msze św. o dobre urodzaje i pokój wieczny dla zmarłych z tych ról oraz za złożoną ofiarę na kościół.

Mieszkańcom ról: Na Zamku i Pod Lasem dziękujemy za zamówione msze św. o dobre urodzaje.

Dziękujemy Państwu Annie i Tomaszowi Kozioł; narzeczonym: Joannie i Mateuszowi oraz mieszkańcom roli Luberdy za ofiarę na malowanie kościoła.
Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy wg. następującego porządku: 1 ołtarz (przed cmentarzem) mieszkańcy roli Osiedle; 2 ołtarz (od strony Więcierży, obok cukierni) Hanuski, Polana i Zamki; 3 ołtarz (koło GOKu) Urbany, Hoboty i Gwiżdże; 4 ołtarz (przy dzwonnicy) Dziury, Kocury, Proszki i Fuły.

W piątek pożegnaliśmy śp. Bibiannę Kluskę. Módlmy się w intencji Zmarłej naszej Siostry.

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych i „Białym Tygodniu” dzieci pierwszokomunijnych.