Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W liturgii wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Osiedle Górne za posprzątanie kościoła, oraz zamówioną mszę św. w intencji mieszkańców tej roli, która zostanie odprawiona we wtorek o godz. 06.30. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy poświecili swój czas i pomogli w demontażu dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać.

Dziękujemy członkiniom Róży Matek pw. Matki Bożej Gromnicznej za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.

11 lutego będzie obchodzony w całym Kościele XXV Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”. Specjalne nabożeństwo dla ludzi chorych i w podeszłym wieku odbędzie się w czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

Z racji iż młodzież bierzmowana od dwóch lat uczestniczy w ramach przygotowania do sakramentu dojrzałości w celebracjach liturgicznych w każdy trzeci piątek miesiąca, jak również – a może przede wszystkim – z powodu ograniczeń czasowych w sprzątaniu kościoła, msza św. o godzinie 9.00 w pierwszą sobotę miesiąca zostaje zlikwidowana. Intencje już przyjęte zostaną odprawione o godz. 06.30.

W piątek pożegnaliśmy śp. Anielę Hanusiak. Polecajmy zmarłą siostrę miłosiernemu Bogu.

Zbawiciel przypomina uczniom: „Wy jesteście solą ziemi (…) Wy jesteście światłem świata”. Niech wiara pomaga nam przyjąć i realizować to zobowiązanie.