Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 4. części.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Radości – „Gaudete”. Teksty liturgii przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.

Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Postarajmy się, aby w natłoku różnych ważnych codziennych spraw znaleźć czas – by choć raz – rodzinnie uczestniczyć w roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

We środę, Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odmówimy przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30. Na mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie kandydatów na ministranta do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W następną sobotę (18 grudnia br.) od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Tokarni i Więcierży w ich domach. Zapisy chorych po mszy św. w zakrystii. Uprzejmie prosimy, aby po mszy św. zdeklarowało się dwóch panów kierowców: jeden z Tokarni, a drugi z Więcierży. Jeżeli nie znajdą się chętni, to o zorganizowanie transportu dla kapłana z Najświętszym Sakramentem proszeni będą członkowie rodzin osób chorych. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W sobotę również odbędzie się o godz. 19.00 w Galerii Dworu Targowskich otwarcie wyjątkowej wystawy pt. „Dziedzictwo”. W imieniu p. Bartłomieja Dyrcza, dyrektora Kliszczackiego Centrum Kultury zapraszamy na oficjalne otwarcie oraz do zwiedzania wystawy, na której zaprezentowano dziedzictwo sztuki sakralnej ze zbiorów parafii: Tokarnia, Łętownia, Krzczonów, Więciórka i Skomielna Czarna. Wystawa będzie czynna w dni robocze, w czwartki i w piątki od 16.30 do 19.30.

Za tydzień, w niedzielę tj. 20 grudnia parafialna spowiedź adwentowa. W konfesjonałach będzie posługiwać trzech zaproszonych kapłanów-spowiedników, którzy będą spowiadać pół godziny przed każdą mszą świętą. Skorzystajmy z okazji, przystąpmy do spowiedzi, nie odkładajmy jej na ostatni dzień, odpowiednio wcześniej zadbajmy o to, co w te Święta najważniejsze. Wciągu tygodnia spowiadamy codziennie przed mszą świętą poranną i wieczorną.

W następną niedzielę parafialna schola „Śnieżnej Pani” zaprasza na godz. 14.45 do naszej świątyni na „Adwentowe zamyślenia”. Pieśni, które usłyszymy wyrażą nasze tęsknoty i oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa i pomogą duchowo przygotować się na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Po zakończeniu mini koncertu będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na działalność naszej scholi.

Opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można nabywać w zakrystii. Za tydzień dzieci z Koła Misyjnego będą także rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Walka z IV falą pandemii trwa. Każdego dnia odnotowujemy wiele nowych zakażeń COVID-19. W trosce o wspólne bezpieczeństwo wprowadzono nowe zmiany w obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Od 15 grudnia limit 30 proc. obłożenia (zajętości miejsc) obowiązuje m.in. w kościołach.

Ogłoszenie, o które nas poproszono.

Wójt Gminy Tokarnia zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Gminy Tokarnia dot. programu „Czyste Powietrze” oraz Programu Ochrony Powietrza. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 grudnia (środa) 2021 r. o godz.17.00 w budynku Domu Ludowego w Skomielnej Czarnej. W ramach spotkania będą omówione zasady i warunki dot. dofinansowania wymiany nieekologicznego źródła ciepła oraz termomodernizacji budynku. .

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.