Pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj przypada rocznica Konstytucji 3 Maja. Jutro święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa i strażaków. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin – dzisiaj o godz. 15.00. Przewodniczyć jej będzie ks. kanonik Stanisław Skowronek, kapelan OSP powiatu Sucha Beskidzka.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Świętego Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

Środa, to Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W piątek będziemy obchodzić uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. To dzień patrona kard. Stanisława Dziwisza. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

Wszystkim solenizantom składamy najlesze życzenia. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

Procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w najbliższą niedzielę 10 maja. Początek procesji na Wzgórzu Wawelskim o godz. 9.00.

Dziękujemy Panu Ignacemu Hanusiakowi za materiał na nowy krzyż na dzwonnicę i jego wykonanie.

Dziękujemy mieszkańcom domy nad Kacprem i Dziołki za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę materialną. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców roli Jątyki, którą podzielimy na dwie części. Zapraszamy mieszkańców 1-szej części roli Jątyki.

Dziękujemy za ofiarę na kościół: rodzicom Filipa Kazimierza Słoniny przy okazji chrztu, oraz Izabeli i Macinowi Łopata. Dziękujemy także za indywidualną wpłatę na potrzeby kościoła anonimowemu darczyńcy z roli Hoboty.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z ról Urbany i Hoboty: Józef Czarnota, Marian Gwiżdż, Jan Janicki, Edward Dyrcz, Wiesław Gościej, Piotr Jabcoń, Ryszard Gwiżdż, Jan Zadora, Tadeusz Hobot, Stanisław Hobot, Andrzej Gwiżdż, Robert Ptak, Andrzej Hobot, Stanisław Filipek, Bogdan Zięba, Łukasz Hobot, Czesław Czyszczoń, Paweł Żbik, Stanisław Hobot, Czesława Kluska, Antoni Durek, Monika Hanuszek, Tadeusz Trybała.

Wszystkim, którzy swoją pracą, darem ofiarnym, a przede wszystkim modlitwą wspierają nasze prace, składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Prosilibyśmy w tym tygodniu do pracy – od poniedziałku do soboty – po trzech/czterech mężczyzn dziennie z roli Dziury, Kocury i Proszki. W zależności od pogody – mamy nadzieję, że będzie słońce – chcemy pomalować dzwonnicę – dlatego szczególnie zależy nam na panach, którzy nie tylko mają wprawę w posługiwaniu się pędzlem, ale i nie boją się malowania na wysokości. Chcemy także dokończyć prace zwiazane z montażem oświetlenia wejścia do domu duszpasterskiego, oraz wyplantować teren przy kościele przed 1 Komunią św.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu kard. Stanisław Dziwisz prosi nas o modlitwę w ich intencji, oraz o zorganizowanie w parafiach zbiórki na pomoc dla poszkodowanych. Zbiórka do puszek w naszej parafii w następną niedzielę, tj. 10 maja. Prosiłbym młodzież z Oazy i Służbę Liturgiczną Ołtarza o pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.

Dwa ważne ogłoszenia Wójta Gminy Tokarnia:

1. W dniu 5 maja (najbliższy wtorek) odbędzie się wywóz tzw. elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektroninczego, który to wywóz w tym dniu obejmi teren całej Gminy. Ponadto 7 maja (najbliższy czwartek) w Tokarni odbędzie się wywóz odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić rano – do godziny 8.00 – wyłącznie przy głównych drogach, tj. przy drogach powiatowych oraz gminnych.

2. Pan Wójt Gminy Tokarnia ogłasza nabór wniosków w ramach projektu „Pierwszy Dzwonek” na udzielenie wsparcia uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponadginazjalnych z rodzin wielodzietnych, wychowujących przynajmniej troje dzieci, w których dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 684 zł.

Wnioski do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy, w sekretariacie szkół oraz w pokoju nr 1 Urzędu Gminy. Wnioski wraz z dokumentacją należy składać do dnia 15 maja w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W miniony wtorek odprawiliśmy pogrzeb śp. Anny Wojtasik z roli Durki.

Jutro, pogrzeb śp. Janiny Lenartek z roli Granica o godz. 14.00. Módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych.