W Liturgii wspominamy św. Małgorzatę Marię Alacoque. W Rzymie kanonizacja papieża Pawła VI.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom wiele błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz opieki Maryi w tej pięknej, ale jakże trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas kwestuje na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Domy Nad Kacprem i Dziołek za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców roli Jątyki.

Wyrażamy wdzięczność ks. Pawłowi, rodzicom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekreacyjno-sportowego pikniku dla dziecięcych grup duszpasterskich.

W ramach uczczenia 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę św. Piotra, Metropolita krakowski zaprasza naszą parafię do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w dniu 18 października 2018 do wspólnego przeżywania Eucharystii o godz. 8.00.

Za tydzień zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzone zostaną badania niedzielnych praktyk religijnych.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła.
Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
Środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
Czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
W piątek – Godziny Miłosierdzia. Ze względu na prace związane z malowaniem polichromii, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00, po niej nabożeństwo różańcowe. Msza ś∑. wieczorna za Zmarłych. O godz. 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
Sobota – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Jedną z form troski o zmarłych są w naszej parafii tak zwane wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe oraz roczne. Wypominki roczne wyczytujemy (przez cały rok) w każdą niedzielę, przed mszą św. o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00.

Do końca października można składać wypominki w zakrystii po mszy świętej rannej i wieczornej lub w kancelarii parafialnej – codziennie – w godzinach od 16.00 do 17.00. Bardzo prosimy, aby na kartkach wpisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku.

W ubiegły wtorek, tj. 9 października spłonął doszczętnie dom Państwa Majerek – naszych parafian – mieszkańców roli Polana. Chcemy, jako parafia włączyć się w pomoc rodzinie. W następną niedzielę organizujemy przed kościołem zbiórkę na pogorzelców.

Autor Listu do Hebrajczyków przypomina: „Żywe jest słowo Boże (…) zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II pomaga nam doceniać i żyć według Bożej woli.