Dziękujemy mieszkańcom 1. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dziękujemy tegorocznym gospodarzom dożynek parafialnych, mieszkańcom ról: Bryle, Zagrody, Bierówki i Gębki za podjęcie się przygotowania wieńca dożynkowego, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, zamówione msze święte oraz za złożoną ofiarę na kościół. W przyszłym roku – jak Pan Bóg pozwoli – 15 sierpnia o podjęcie się roli gospodarzy dożynek parafialnych poprosimy mieszkańców ról: Wierdonki i Granica.

W najbliższy wtorek na godz. 18:00 zapraszamy na kolejną próbę przed jubileuszowym Koncertem Uwielbienia naszej scholi „Śnieżnej Pani”, który zatytułowaliśmy „Sił przybędzie, gdy zaufamy Mu”. Planowany koncert odbędzie się 29 sierpnia br. (niedziela) o godz. 18:00. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do uczestnictwa w 49. Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, dnia 28 sierpnia 2021 r. (sobota) o godz. 10.00, która zgromadzi na wspólnej modlitwie: Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
Zapisy lektórów i ministrantów na wyjazd w zakrystii. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

Za tydzień, w niedzielę gościć będziemy br. Andrzeja Barszcza, Kapucyna, który od 20 lat pracuje jako misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Jak wiemy, ten kraj od 10 lat został zajęty przez muzułmańskie ekstremistyczne grupy zbrojne i niszczony jest przez wojnę. Br. Andrzej podzieli się z nami swoim doświadczeniem z pracy na misjach. Przywiezie ze sobą także ciekawe pamiątki z Afryki oraz książki napisane przez misjonarzy, których zakup będzie naszym wsparciem misji i pracujących misjonarzy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest także nowy numer kwartalnika „Staś”, pisma dla najmłodszych.

Ogłoszenia, o które zostaliśmy poproszeni:

Dzisiaj, w przychodni w Krzczonowie w godzinach od 10.00 do 14.00 można zaszczepić przeciwko COVID-19. Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka Johnson (szczepienie bez rejestracji, konieczny dowód osobisty). Będzie także możliwość zaszczepienia się szczepionką firmy Pfizer podawaną w dwóch dawkach. W tym wypadku konieczna jest rejestracja telefoniczna lub mailowa.

Społeczny Komitet Wodociągowy Centrum Wsi Tokarnia zawiadamia, że w czwartek (26.08.2021) o godzinie 19:00 odbędzie się zebranie użytkowników wodociągu. Ze względu na ważność spraw związanych z użytkowaniem wodociągu obecność użytkowników obowiązkowa.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Dawida Jabconia. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego miłosierdziu.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Odpoczywającym na wakacjach życzymy słonecznej pogody, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.