7. NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.


Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 17 do 23 czerwca. Dziękujemy mieszkańcom ról: Granica; Parchule; Urbany; Wierdonki; Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Florki, Na Wysokiej; Morgi i Łocki; Bryle i Zagrody; Dziubras Dolny; Luberdy; Blychy; Perły, Pawlaki, Jątyki, Dziołek; Kiełtyki; Durki; Chlebierzówka, Molusy i Guzówka; Zamki; Knapy; Madonie; Mizery i Kusiki; Hoboty i Gwiżdże; Dziury i Kocury; Proszki; Dział Niżny; Dział Wyżny; Jurczaki, Debenosy, Kudły, Kasperki i Kanie; Dziubras Górny. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na mszę św. i na kościół przy okazji poświęcenia pól.Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Poświęcenie pól nastąpi po mszy św. popołudniowej. Poświęcenie pól na Więcierży i w Tokarni o godz. 17.00. Wyjazd kapłana sprzed plebanii o godz. 16.50. Tradycyjnie spotkamy się, jak co roku w wyznaczonych miejscach, aby poświęcić nasze pola i by wspólnie modlić się o dobre urodzaje.

Ofiarę na kościół złożyli: złoci jubilaci Maria i Edward Dyrczowie, Józefa i Leszek Ziembla z okazji jubileuszu 40-lecia ślubu i Barbara Pęcek z Dawidem Wójcikiem przy okazji zapowiedzi.Jutro rozpoczyna się modlitwa przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie na uroczystej mszy świętej o godzinie 15.30 Sakrament Bierzmowania z rąk bp. Janusza Mastalskiego.We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Od środy, rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie: w tygodniu po mszy św. o 18.00, a w niedzielę o godz. 15.00.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem w najbliższy, pierwszy czwartek miesiąca od godziny 17.00. Zapraszamy także dzieci komunijne. Godzina Święta o 17.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30.


Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej OSP Tokarnia z udziałem scholi „Śnieżnej Pani” pt. „Dla Ciebie Matko” z okazji Dnia Matki.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:
Wójt Gminy Tokarnia informuje, iż w dniu 30 maja 2022 roku t.j. poniedziałek w kasie
Urzędu Gminy będzie wypłacany dodatek osłonowy dla osób, które we wnioskach podały: wypłata w kasie.


Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.