Dzisiaj przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej ks. kard. Stanisława Dziwisza. Polećmy w modlitwie naszego pasterza, metropolitę krakowskiego – seniora i koronatora obrazu MB Śnieżnej.

Dziękujemy mieszkańcom roli Pawlaki za posprzątanie świątyni. Dziękujemy nowożeńcom: Joannie i Michałowi za udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Szewcy.

Dziękujemy p. Franciszkowi i Ewie Pustelnik; p. Teresie i Ryszardowi Hans; p. Grzegorzowi Kosek; narzeczonym: Annie Dziubras i Dawidowi Kołodziejczyk oraz Marcie Wilk i Pawłowi Hobot za ofiarę na kościół.

Dziękujemy p. Marioli i Sylwestrowi Jamrozik, p. Marii Zadora, p. Katarzynie Boguckiej za dar materialny przeznaczony na ołtarz.

Dziękujemy delegacji parafii, która wzięła udział w Archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II za modlitwę i ofiarę złożoną na ołtarz.

Kalendarz liturgiczny:

Jutro przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. To pierwszy dzień miesiąca września. Msze św. w naszej świątyni będą odprawiane rano o godzinie 6.30 i wieczorem o godzinie 18.00.

W czwartek – jeśli będzie ładna pogoda – organizujemy u p. Teresy ognisko dla dzieci ze scholi „Śnieznej Pani” oraz Służby Liturgicznej Ołtarza. Przy okazji ogłaszamy zapisy do scholi. Dzieci, które pragną śpiewać w kościele na chwałę Boga i Maryi zapraszamy na nasze ognisko!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godzinie 6.30. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00. Msza św. wieczorna o godzinie 18.00. Przypominamy, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, które jeszcze mają wakacje, że możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jest codziennie 15 minut przed mszą św.

W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo maryjne. O godzinie 17.30 procesja różańcowa wokół kościoła. Uprzejmie prosimy pielgrzymów z Fatimy o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej i świec wokół Matki Bożej. Bezpośrednio po procesji msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny z okolicznościowym kazaniem.

W zakrystii są do odbioru zamówione płyty DVD z koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej, oraz dwa albumy ze zdjęciami, które można oglądnąć i zamówić z odpustu parafialnego z udziałem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

W dalszym ciągu do nabycia jest książka, pt. „Z potrzeby ludzkich serc”, która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii oraz kubek z wizerunkiem starego i nowego kościółka, pamiątka 35. lecia naszej parafii.

Wójt Gminy Tokarnia informuje o zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 28 sierpnia br.

Odpady elektryczne i elektroniczne należy wystawić przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedlu w Tokarni, Na Czarny Potok i na Zawadkę do godziny 8.00. Jest to dodatkowy wywóz i odbierane będą wyłącznie odpady elektroniczne i elektryczne, odpady wielkogabarytowe odbierane będą w październiku.

W tym tygodniu pożegnaliśmy + Czesława Rapacza. Polećmy duszę naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.