Dziękujemy mieszkańcom roli Przysop za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dział Wyżny.

Dzisiaj niedziela, zwana „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych dobrowolna zbiórka do puszek, wspierająca misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.

Kościół w Polsce przygotowuje się do beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasza parafia również włącza się w przygotowanie duchowe do tej uroczystości. Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie gościmy Panią Iwonę Czarcińską, wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która opowiada nam o posłudze Prymasa Tysiąclecia, którego osobiście znała i z którym przez kilka lat pracowała.

Ofiarę na kościół złożyli: Justyna i Marcin Świerczek; narzeczeni: Agnieszka i Dominik oraz Sylwia Poznańska i Damian Hobot. Bóg zapłać.

W naszej parafii spowiedź święta codziennie: rano – 15 minut przed mszą św., oraz popołudniu od godz. 17.30. Zachęcamy więc, by w trakcie Wielkiego Postu korzystać z Sakramentu Pokuty, by zadbać o duchowe przygotowanie do zbliżającego się Triduum Paschalnego.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i 19.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona kwiaty do Bożego Grobu. Droga Krzyżowa po zakończeniu sumy.

Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną włączamy się w parafialną akcję „Podziel się miłością”, pomagając naszym chorym Parafiankom: IGUSI i LAURCE w zapewnieniu ich leczenia i rehabilitacji.

Grupa EDK Jordanów zaprasza na Urbanią Górę w każdą sobotę marca o godz. 19.00 na „Drogę Krzyżową o Zmroku”.

Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzali baranki na stół wielkanocny.

Nasza Parafia oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu organizują konkurs na „Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Celem konkursu jest m. in.: kultywowanie zwyczajów wielkanocnych, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży oraz promocja dorobku kulturowego wsi. Regulamin konkursu na stronie GOKiS oraz naszej parafii. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy: gokis-tokarnia@wp.pl do dnia 3 kwietnia.

Z przykrością informujemy, że wakacyjny wyjazd młodzieży do Grecji zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Spraw Zagranicznych został odwołany.

Sołtys Wsi Tokarnia zawiadamia, że zebranie wiejskie mieszkańców wsi Tokarnia odbędzie się 15 marca br. O godzinie 10.15 w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.