Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje 19 dziewczynek i 22 chłopców. Od poniedziałku dzieci rozpoczynają swój Biały Tydzień. Uczestnicząc w Nabożeństwie Majowym i wieczornej Mszy św. w poniedziałek będą modlić się za rodziców, we wtorek za rodziców chrzestnych, we środę za rodzeństwo, w czwartek za babcie i dziadków, w piątek za nauczycieli, wychowawców i katechetów i w sobotę za swoje koleżanki i kolegów.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Za porządki wokół kościoła; umycie okien i ogrodzenia, przycięcie trawy, kwiaty, oraz dar ofiarny złożony przy okazji I Komunii Świętej. Tym darem dzieci pierwszokomunijnych jest ewangeliarz, który będziemy używać podczas uroczystości w naszym kościele. Został też zamówiony nowy baldachim na procesje z Najświętszym Sakramentem.

Dziękuję z całego serca ks. Marcinowi – katechecie i mojemu współpracownikowi – za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej; za przewodniczenie Eucharystii i jego dotyczchasową kapłańską posługę duszpasterską w parafii.

Wyrażam również swoją wdzieczność paniom katechetkom, panu organiście, panu kościelnemu za pomoc podczas prób dzieci przed I Komunią Świętą. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia dzisiajszej uroczystości składam serdeczne: Bóg zapłać.

Dziękujemy p. Tomaszowi Susiowi, wicestaroście Powiatu Myślenickiego, p. Sławomirowi Kagankowi, Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach za wypożyczenie zwyżki, oraz panom: Stanisławowi Wróblowi i jego synowi Łukaszowi za umycie wysokich partii okien w kościele.

Dziękujemy również wszystkim parafianom za modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu i ofiarność podczas kwesty do puszek. Dzisiejsza składka z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona na potrzeby kościoła. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczymy na organizację Światowych Dni Młodzieży.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.00.

Rozpoczynamy Dni Modlitw o urodzaje. Zachęcamy do licznego udziału w tych modlitwach, zwłaszcza, że klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na całym świecie wciąż przybywa.

Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.

 

O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy 2 część roli Jątyki.

Dziękujemy narzeczonym: Janowi i Stanisławie, Krzysztofowi i Annie, Bartłomiejowi i Joannie, Pawłowi i Katarzynie, Piotrowi i Annie, państwu Marii i Janowi Pawlikom z roli Fuły, rodzicom Zuzanny Kiełtyki przy okazji chrztu ich dziecka, oraz państwu Płachta i mieszkańcom roli Wierdonki za ofiary na potrzeby kościoła.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z ról Fuły i Młyny: Jan Makuch, Jan Motyka, Tadeusz Leśniak, Piotr Zadora, Stanisław Durek, Marek Leśniak, Józef Hobot, Roman Pęcek, Roman Leśniak, Wojciech Pęcek, Wiesław Pasiowiec.

Wszystkim, którzy swoją pracą, darem ofiarnym, a przede wszystkim modlitwą wspierają nasze prace, składamy serdeczne: Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu do pracy przy parafii zapraszamy po dwóch panów z ról: Tarnów i Przymiarki.

We wtorek pogrzeb + Józefa Bogdalczyka o godzinie 13.00. Różaniec przy trumnie zmarłego w kościele o godz. 12.30. Polećmy naszego brata Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Razem z błogosławieństwem przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia i zaproszenie do udziału w nabożeństwach majowych.