Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Granica za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Bóg zapłać pewnej anonimowej rodzinie za dar materialny przeznaczony na malowanie świątyni.

Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o godzinie 16.30. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragną stać się częścią naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera
Czwartek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy
Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
Sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu obchodzimy 8. rocznicę święceń biskupich abpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Wójt Gminy Tokarnia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców w niedzielę 29 września na uroczystości poświęcone 75-tej rocznicy pacyfikacji Zawadki. Uroczystości rozpocznie msza św. o godz. 14.00, po której odbędzie się program artystyczny oraz koncert „Cena Wolności”.

Wójt Gminy Tokarnia uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Tokarnia, że jest ponownie wyłożony do publicznego wglądu projekt punktowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Tokarnia. Projekt ten wyłożony jest od dnia 24 września 2019 r. do dnia 15 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Tokarnia.
Z projektem planu można zapoznać się w Urzędzie Gminy Tokarnia, pokój nr 13 oraz na stronie internetowej Urzędu. Uwagi do rozwiązań projektu planu można składać do dnia 29 października 2019 r.

Klinika medyczna ALLMEDICA informuje, że od września funkcjonuje przychodnia w Mszanie Dolnej przy ulicy Orkana 10 z bezpłatnymi świadczeniami lekarzy rodzinnych w ramach NFZ oraz gabinetami specjalistycznymi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W liście pasterskim nasi Biskupi piszą: „Przez sakrament chrztu św. zostaliśmy włączeni do Kościoła, który z natury jest misyjny i staliśmy się uczniami-misjonarzami”. Niech każdy z nas odkrywa swoje misyjne miejsce. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.