Dziękujemy mieszkańcom roli Przymiarki za posprzątanie świątyni; za złożoną ofiarę na mszę św. oraz na kościół. W tym tygodniu – przed odpustem parafialnym – prosimy o umycie okien, posadzki i ławek; skoszenie i wyplewienie trawy oraz uporządkowanie obejścia wokół kościoła mieszkańców dwóch części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie, które podzieliliśmy na 5. części.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: narzeczeni: Beata i Szymon; pewna anonimowa osoba; Elżbieta Radoń z USA; Helena i Jan Kluska; Jadwiga Romaniak; rodzina Jędrocha z Brzeszcza; rodzina Dyrcz; Monika i Stanisław Rapacz. Wszystkim, którzy swoją modlitwą i darem materialnym wspierają tę inwestycję – dziękujemy.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
Czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra K-ła
Sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Wszystkim Solenizantom składamy nasze najlepsze życzenia.

Rozpoczynamy sierpień, miesiąc wielu rocznic w walce o niepodległość Ojczyzny i godność człowieka. W środę 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Modlitwą obejmijmy wszystkie sprawy naszego kraju, błagajmy za poległych, a dar trzeźwości niech będzie wyraźnym świadectwem troski o przyszłość narodu i Ojczyzny.

Przez cały tydzień okazja do spowiedzi od godziny 18.30.

W poniedziałek odwiedzimy naszych chorych z Tokarni w ich domach z Najświętszym Sakramentem, a we wtorek chorych z Więcierży. Wyjazd kapłana do chorych z plebanii o godz. 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej mszy św. Prosimy uprzejmie, aby zaraz po mszy św. do zakrystii zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zadeklarują chęć pomocy w transporcie w tych dniach kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych.

Środa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta. Od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej różaniec w intencji kapłanów oraz nowych powołań z naszej parafialnej wspólnoty. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Związany jest z tym przywilej odpustu zupełnego tzw. „Porcjunkuli”, który można zyskać pod zwykłymi warunkami. Odpust w Tenczynie. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 do 19.00. Na godz. 16.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież.

Pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 18.30. Po procesji msza św. z okolicznościowym kazaniem.

W następną niedzielę nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie prałat Krzysztof Nowak. Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy: poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków; Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian.

Odpust parafialny staje się okazją do wspólnej modlitwy, a przede wszystkim dziękczynienia Bogu za wszystkie otrzymane łaski przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, naszej Patronki. Po południu, od godz. 16.30 zapraszamy na plac przy kościele rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Dzisiaj, po każdej mszy św. rozprowadzamy „cegiełki” na rzecz malowania polichromii naszej świątyni. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z budową rusztowania, oświetleniem sklepienia i malowaniem kościoła. Nabywając „cegiełkę” będzie można – przy odrobinie szczęścia – wygrać nagrodę główną, którą w tym roku jest kosiarka spalinowa Husqvarna z napędem. Sponsorem nagrody głównej jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Mleczek MOTO” – autoryzowany dealer Premium marki Husqvarna z Myślenic. Losowanie nagrody głównej odbędzie się po Koncercie Uwielbienia, ok. godziny 20.00.

Organizację Dobroczynnego Festynu Rodzinnego materialnie wsparli: Katarzyna i Ignacy Hanusiak; Barbara i Rafał Hanusiak; Elżbieta i Andrzej Hanusiak; Katarzyna i Krzysztof Korzeń; Grzegorz Kozioł i Katarzyna Knapik; Aneta i Wiesław Worwa; Jolanta i Robert Milewscy; Bernarda i Marian Zając; Katarzyna i Krzysztof Worwa; Monika i Julian Wróbel; Anna i Andrzej Wicher. Nagrody ufundowali m.in.: p. Emilia i Bogdan Pajka; p. Zofia i Jan Janiccy; p. Zofia i Kazimierz Kania; p. Maria Worwa. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godzinie 10.00.

Przed nami Dożynki Gminne (12 sierpnia) i Parafialne, które odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia. O przygotowanie wieńca dożykowego w tym roku prosimy miedszkańców ról: Kusiki, Mizery, Perły, Pawlaki, Dziołek i Jątyki.

Św. Paweł pisze: „Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani”. Niech kolejny miesiąc wakacji będzie potwierdzeniem tej prawdy.