Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Wszystkich zachęcamy do udziału i uczczeniu Chrystusa Eucharystycznego. W ramach oktawy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w czwartek. Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je, oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

Dziękujemy mieszkańcom roli Młyny za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie dekoracji ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Tarnów.

Uprzejmie dziękujemy mieszkańcom roli Osiedle za przygotowanie 1. ołtarza: mieszkańcom ról: Hanuski, Polana i Zamki za przygotowanie 2. ołtarza; mieszkańcom ról: Urbany, Hoboty i Gwiżdże za przygotowanie 3. ołtarza i ofiarę złożoną na malowanie kościoła oraz mieszkańcom ról: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły za przygotowanie 4. ołtarza i ofiarę złożoną na kościół.

Dziękujemy naszym druhom-strażakom w strojach galowych; dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom noszącym feretrony, figury i różaniec; pielgrzymom z Fatimy za udekorowanie figury MB Fatimskiej oraz Panom, którzy ją nieśli; Kliszczakom w strojach regionalnych i wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości. Dziękujemy za udekorowanie okien domów na trasie procesji. Wyrażamy wdzięczność naszym strażakom za pomoc w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ codziennie o godz. 17.30.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających do Włoch we wtorek o godzine 19.00.

Czwartek – wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To patronalne święto Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy tej okazji pragniemy – na ręce p. Anny Hanusiak – podziękować wszystkim jego członkom za te niezliczone godziny spędzone na czuwaniu i na modlitwie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Za podjęte dzieła, prace i za złożoną ofiarę przeznaczoną na malowanie kościoła skłądamy, staropolskie: Bóg zapłać! Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Od jutra rozpoczynamy budowę rusztowania niezbędnego do prac przy malowaniu polichromii naszej świątyni. Pierwszy etap malowania światyni planujemy zakończyć przed Bożym Narodzeniem. Z tego powodu przepraszamy za wszelkie niedogodności, prosimy o wyrozumiałość a wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają tę inwestycję z całego serca dziękujemy.

Na malowanie kościoła ofiary złożyli: Janina Jurczak, pewna osoba oraz narzeczeni Anna i Maciej. Bóg zapłać.

16 czerwca organizujemy wyjazd na ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 6.00. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 12 czerwca.

W oktawie Bożego Ciała słyszymy słowa: „Bóg zaś okazuje nam swoją miłość właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami”. Niech ten tydzień będzie przez nas przeżywany jako czas wdzięczności za dar Eucharystii.