Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj o godznie 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe do Najświętszej Marii Panny, a od jutra serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jutro przypada wspomnienie św. Justyna męczennika, a także dzień dziecka. Postarajmy się aby sprawić radość najmłodszym i zadbajmy o to, aby dzieci naśladując nas mogły spotkać Boga. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla nich, o potrzebne łaski w codziennym życiu, oraz o opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej, Opiekunki dzieci.

Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza w związku z ustaleniem terminów formacyjnych wyjazdów wakacyjnych z opiekunem – ks. Marcinem – we wtorek o godzinie 16.30.

Spotkanie odpowiedzialnych ze wspólnot modlitewnych: Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca, czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4 czerwca, w czwartek świętować będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy. Uroczystość Bożego Ciała przypomina nam o obecności Chrystusa pośród nas w sakramencie Eucharystii.

W naszym kościele Msze święte o 7.00, 10.00, bezpośrednio po tej Mszy św. wyruszy procesja ulicami naszej parafii. Ostatnia Msza Święta w kościele o 15.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy wg następującego porządku: 1 ołtarz (przed cmentarzem) mieszkańcy roli Osiedle; 2 ołtarz (od strony Więcierży, obok cukierni) Perły, Pawlaki, Jątyki, Dziołki i Kiełtyki; 3 ołtarz (koło GOKu) Wierdonki; 4 ołtarz (przy dzwonnicy) czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, panie noszące feretrony i figury, panów do baldachimu, naszą orkiestrę, strażaków, Kliszczaków w strojach regionalych i całe rodziny. Prosimy o udekowanie okien na trasie procesji, a przede wszystkim o czyste serce.

5 czerwca, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, męczennika. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16.00.

6 czerwca młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania weźmie udział w Pieszej Pielgrzymce „Sursum Corda” z Krzeptówek do Ludźmierza. Wyjazd autokarów z parkingu sprzed kościoła o godzinie 5.30. W tym dniu Mszę św. gregoriańską w intencji Genowefy Tomaszewskiej ks. Marcin odprawi w Sanktuarium MB w Ludźmierzu.

Dziękujemy rolom: Dziurbas Dolny, Dziubras Górny, Wierdonki, Kusiki, Mizery, Zamki, Hanuski, Kostruchy, Szewcy, Parchule, Madonie, Proszki, Blychy, Durki, Kiełtyki, Dział Wyżny, Dział Niżny, Hoboty, Łocki, Morgi, Luberdy, Urbany, Bryle, Zagrody, Gębki, Bierówki, Fuły, Młyny, Tarnów, Florki, Przymiarki, Knapy, Dziołki, Jątyki, Perły, Pawlaki, Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kluski, Kanie, Osiedle, Bugaje, Koty, Lipki, osiedle Polana, Granica, Chlebiorzówka, Molusy, Guzówka, Brzegi, Dziury i Kocury za zamówione Msze św. w intencji o dobre urodzaje, oraz za ofiarę na potrzeby kościoła.

Dziękujemy rolom Fuły i Młyny za zamówioną Mszę św. z racji nawiedzenia ich domów przez symbole Światowych Dni Młodzieży oraz za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie kościoła, za kwiaty oraz za złożoną ofiarę materialną. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców pierwszej części roli Durki, którą podzieliliśmy na 4 części.

Dziękujemy narzeczonym: Rafałowi i Edycie, oraz Państwu Barbarze i Rafałowi Hanusiakom  za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

Dziękujemy p. Zbigniewowi Klimasowi za bezinteresowną pracę i obłożenie kamieniem słupka do bramki wejściowej na plebanię.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii z całego serca dziękujemy.

W tym tygodniu przy kościele pracowali: pani Maria Ziółko z roli Przymiarki; p. Stanisław Hobot, p. Piotr Hanusiak z roli Florki; p. Wojciech Proszkowiec, Tomasz Cudak i Walenty Hanusiak

W ubiegłym tygodniu ze względu na deszczową aurę nie zrealizowaliśmy do końca naszych planów. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu będziemy mogli dokończyć zaplanowane prace. Zapraszamy więc po dwóch mężczyzn z ról: Florki, Łocki i Luberdy, aby oczyścić i pomalować przęsła ogrodzenia wokół kościoła i zapuścić kamień specjalnym impregnatem.

W następną niedzielę po Mszach św. Wolontariusze Komitetu „Stop Aborcji” będą zbierać podpisy pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny będzie numer PESEL. Zachęcamy wszyskich do złożenia podpisu w obronie życia.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i mocy Ducha Świętego potrzebnej do realizacji zadań wypływajacych z powołania do bycia Dzieckiem Boga.