Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. i ostatniej części tej roli.

Kalendarz liturgiczny
Jutro – święto św. Bartłomieja, apostoła
Środa – Nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze święte w naszym kościele odprawiamy o: 7.00; 9.00; 18.00 i 19.30.
Czwartek – wspomnienie św. Moniki
Piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa
Sobota – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia oraz jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W następną niedzielę (30 sierpnia) będziemy gościli w naszej wspólnocie o. Narcyza Klimasa, franciszkanina, rodaka z Lubnia, który od niemal 30 lat mieszka w Ziemi Świętej i pracuje jako archiwista franciszkańskiej Kustodii. Ojciec Narcyz poświęcił znaczną część naukowej działalności badaniom autentyczności Bożego Grobu. W swoich kazaniach przybliży nam temat ostatnich odkryć w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie oraz zaprezentuje także swoją najnowszą książkę pt. „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie”.

Po każdej mszy świętej będziemy mieli możliwość zakupu książki z dedykacją i autografem Autora. Całość dochodu ze sprzedaży publikacji zostanie przeznaczona na powstanie wystawy multimedialnej o Bożym Grobie w Jerozolimie w Centrum Informacji Chrześcijańskiej, którą z ofiar Polaków organizują Polscy Franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej.

Przypominamy, że dożynki parafialne odbędą się w naszej parafii 5 września w ramach ostatniego w tym roku nabożeństwa maryjnego o godzinie 18.00. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców ról: Szewcy, Kluski i Dziubras Dolny.

Przed nami ostatni tydzień urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tej okazji do lektury prasy katolickiej.

Błogosławionej niedzieli.