W ubiegły poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Bolesława Śliza, a we wtorek śp. Katarzyny Kluski. Jutro, o godz. 15.00 pogrzeb śp. Jana Sudra. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliliśmy na 4. części. Prosimy także nasze Parafianki, jak co roku o przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej.

Dzisiejsza składka z racji 3. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie naszej świątyni. Wszystkim Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Dziękujemy dwóm pewnym rodzinom za złożoną ofiarę na kościół.

Ofiarę na kościół złożyli także nasi chorzy, których odwiedziliśmy z Najświętszym Sakramentem: Aniela Jamrozik, Eleonora Jamrozik, Michalina Kostecka, Anna Pasiowiec, Michalina Moździerz, Władysława Buda, Bronisława Pindel, Genowefa Bierówka, Ludwik Jątyka, Maria Pęcek, Janina Jędroszak, Wiktoria Durek, Antonina Śliz, Genowefa Rapacz, Ludwika i Józef Tobolak, Anna Gwiżdż; Jadwiga Cudak, Zofia Flaga, Piotr Chmielarczyk, Maria Hanusiak, Małgorzata i Wojciech Kołodziej, Stanisława Mikołajczyk, Stanisława Hobot, Stanisław Kiełtyka i Ludwika Bierówka i jedna anonimowa osoba. Bóg zapłać. Bóg zapłać panom kierowcom: Rafałowi Kołodziejowi i Piotrowi Rapaczowi.

Dzisiaj w konfesjonałach będzie posługiwać trzech zaproszonych kapłanów-spowiedników, którzy będą spowiadać do południa pół godziny przed każdą mszą świętą. Skorzystajmy z tej okazji, przystąpmy do spowiedzi i nie odkładajmy jej na ostatni dzień.

Od jutra do czwartku włącznie będzie dyżurował kapłan w konfesjonale od godziny 17.00 do 18.00. Nie będziemy spowiadać w Wigilię Bożego Narodzenia.

We środę, Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odmówimy przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30.

W czwartek, na godz. 16.30 zapraszam lektorów, ministrantów i kandydatów na spotkanie opłatkowe LSO na plebanię.

W czwartek prosimy dzieci o przyniesienie podpisanych imieniem i nazwiskiem plansz z naklejkami. Można także podać klasę lub wpisać wiek dziecka.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zakończenie naszych Rorat o godzinie 7.00 i losowanie nagród. Nie ma mszy świętej wieczorem! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru poprzez wspólną modlitwę, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.

O północy odprawimy mszę św. Pasterską. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy o godzinie 11.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Fundusz ten wspiera m. in.: Domy Samotnej Matki.

Sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św., jak w niedzielę: o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu przypada także święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według niedzielnego porządku, czyli o 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną związaną z nową groźną mutacją koronawirusa oraz mając na uwadze zwiększoną liczbą zachorowań, jak również bardzo dużą ilość osób objętych w naszej parafii kwarantanną, w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych, rezygnujemy z tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Aby jednak podtrzymać więź wiernych ze wspólnotą parafialną od 3 stycznia będziemy zapraszali na mszę świętą o godz. 18.00 przedstawicieli rodzin z poszczególnych ról, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Po zakończeniu mszy św. będziemy mieli okazję do wspólnego kolędowania przy żłóbku.

Dziękujemy Janowi Burkatowi i Dominikowi Leśniakowi z rodziną za ufundowanie paczek ze słodyczami; Katarzynie i Dariuszowi Hanusiakom za pomoc w organizacji oraz Walentemu Hanusiakowi wraz z synami: Patrykiem i Michałem za bezinteresowny transport paczek.

Dzisiaj, na godz. 14.45, po smacznym rodzinnym obiedzie, nasza parafialna schola „Śnieżnej Pani” zaprasza nas do naszej świątyni na „Adwentowe zamyślenia”. Pieśni, które usłyszymy wyrażą nasze oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa i pomogą nam duchowo przygotować się na Boże Narodzenie. Po zakończeniu występu będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona dla naszej scholi.

Po mszach świętych dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności naszego Koła Misyjnego, scholi „Śnieżnej Pani” oraz na potrzeby misji.

Opłatki można nabywać w zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Walka z IV falą pandemii trwa. Każdego dnia odnotowujemy wiele nowych zakażeń COVID-19. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo konieczne są zmiany w obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Od 15 grudnia limit 30 proc. obłożenia (zajętości miejsc) obowiązuje m.in. w kościołach.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.