Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kluski za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Zagrody i Dziubras Dolny, które podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy pewnej anonimowej osobie oraz Róży Matki Bożej Śnieżnej z Więcierży za ofiarę na kościół.

W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; a w czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

Próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00. Próba generalna z udziałem rodziców – w piątek – po zakończeniu mszy św. wieczornej (18.30).

Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9.00. Uprzejmie prosimy rodziców, rodzeństwo i członków rodzin dzieci o skorzystanie z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia na nabożeństwie majowym. Spowiadamy codziennie, od poniedziałku do piątku.

W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 11.00 będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą.

W miesiącu maju mamy w książce intencji wolne terminy, stąd nasza prośba, aby zamówiać msze św. zbiorowe o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść, Boże błogosławieństwo w rodzinach i za zmarłych. Dla informacji poświęcenie pól będzie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 2 czerwca.

Organizujemy wyjazd do kina na film pt. „Miłość i Miłosierdzie”, dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty. Wyjazd w najbliższą środę, tj. 15 maja o godz. 18.15 z parkingu sprzed kościoła. Zapisy dziś po każdej mszy św. w zakrystii lub u p. Anny Hanusiak do jutra.

W najbliższy piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka, potem adoracja do godz. 17.30. Nabożeństwo majowe, a po nim msza św. wieczorna. O godz. 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Nasza wspólnota została zaproszona 17 maja 2019 roku na nocną adorację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wyznaczyliśmy trzy grupy do adoracji. Grupa pierwsza: od 21.00 do 00.00; grupa druga od 00.00 do 03.00 i grupa trzecia od 03.00 do 06.00. Bardzo serdecznie prosimy o wpisanie się na listę chętnych w zakrystii po mszy św. Liczymy na udział w adoracji także przez osoby indywidualne, które własnymi środkami transportu, w dogodnych dla siebie godzinach dołączą do adorujących grup.

Próba śpiewu dla dzieci z klas 4. przed rocznicą Komunii Świętej w sobotę o godzinie 10.30.

Wczoraj zmarł nagle ks. Kanonik Wiesław Hajto, Dziekan dekanatu Pcim i Proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stróży. Pogrzeb ks. Dziekana odbędzie się w dwóch dniach: importa – w środę o godzinie 12.00 oraz exporta – w czwartek o godznie 12.00. Po tej mszy św. pogrzebowej ciało Zmarłego Kapłana zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny. Jest zamówiony autokar na czwartek. W zakrystii przygotowaliśmy listę na którą po mszy św. można się zapisywać. Wyjazd o godz. 11.00. Polećmy Zmarłego Kapłana w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.