Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Bierówki za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę od całej roli i jednej rodziny z roli Bryle. O porządki w tym tygodniu przed odpustem parafialnym zarówno w kościele, jak i wokół świątyni prosimy mieszkańców roli Gębki, którą podzieliliśmy na 3. części.

Ofiarę na kościół złożyli: Paweł Pieron z rodziną i Edward Zadora. Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marty

Środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra K-ła.

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

We wtorek (30 lipca) odwiedzimy przed uroczystościami odpustowymi naszych chorych w ich domach. Wyjazd kapłanów do chorych z plebanii o godz. 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej mszy. Prosimy uprzejmie, aby zaraz po mszy do zakrystii zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zadeklarują chęć pomocy w transporcie w tym dniu kapłanów do chorych z Najświętszym Sakramentem.

Rozpoczynamy sierpień, miesiąc wielu rocznic w walce o niepodległość Ojczyzny i godność człowieka. W czwartek 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Modlitwą ogarniajmy wszystkie sprawy naszego kraju, błagajmy za poległych, a dar trzeźwości niech będzie wyraźnym świadectwem troski o przyszłość narodu i Ojczyzny.

Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta. Od godz. 16.30 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 15.00 do godz. 18.00. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Związany jest z tym przywilej odpustu zupełnego tzw. „Porcjunkuli”, który można zyskać pod zwykłymi warunkami. Jest to również 3. rocznica śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, którego polecamy także Waszym modlitwom.

Pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne z procesją różańcową o godz. 17.30. Po procesji msza św. z okolicznościowym kazaniem.

W niedzielę, ok. godz. 16.30 rozpocznie się Dobroczynny Piknik Rodzinny pod hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Przed kościołem rozprowadzane są losy na loterię fantową. Nagrodą główną jest motor CROSS XB 38. Losowanie nagrody głównej (ok. godz. 19.30) przed koncertem muzycznej gwiazdy wieczoru, którą w tym roku jest Piotr Majerczyk i „SIWY DYM”. Ochotnicy ze Straży Pożarnej zapraszają do nabywania cegiełek wsparcia dla naszej jednostki.

Dziękujemy za wsparcie finansowe pikniku: Katarzynie i Krzysztofowi Korzeń, Grażynie i Tomaszowi Wietrzyk; Ignacemu i Katarzynie Hanusiak, Barbarze i Rafałowi Hanusiak, Elżbiecie i Andrzejowi Hanusiak; Małgorzata i Zdzisław Majerek.

Festyn parafialny wsparli rzeczowo: Dorota i Jan Jędrocha; Zofia i Jan Janiccy; „Korzenna”; Hurtownia „ELEKTRET” z Mszany Dolnej, „Przystań Tokarnia”; „Kraina Piękna” z Łętowni; „Kliszczacka Koliba” z Tokarni; Firma „ADLA” z Myślenic; Muzeum Lotnictwa z Krakowa.

W następny poniedziałek, tj. 5 sierpnia, nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie bp Jan Zając. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy: poczty sztandarowe; orkiestrę dętą OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków w strojach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian. Podziękujmy Pani Tokarskiej za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone, a przede wszystkim za jej troskliwą, matczyną opiekę.

Wójt Gminy Tokarnia zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę, tj. 11 sierpnia br. o godz. 14.00. Gospodarzem jest Tokarnia.

Św. Paweł pisze: Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani. Niech kolejny miesiąc wakacji będzie potwierdzeniem tej prawdy.