Przypominamy, że uroczysta koronacja łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Śnieżnej, której dokona ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski odbędzie się dnia 8 października 2016 o godzinie 16.00. Prace konserwatorskie przy obrazie Naszej Pani zostały ukończone. W tej chwili trwają prace w pracowni złotniczej w Krakowie, gdzie wykuwane są korony. Powiększona rama obrazu została oddana do złocenia. Nidługo, mamy nadzieję, nasza Matka wróci do nas.

Wielki „Bóg zapłać” całej parafialnej wspólnocie za nieustanne modlitwy i życzliwe wsparcie, a wszystkim ofiarodawcom za przekazane złoto i ofiary materialne przeznaczone na koronację.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Hoboty za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3 części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W czwartek w kalendarzu liturgicznym uroczystość Narodzenia NMP. Na mszach św. Poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu. W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Dzisiaj Jubileusz Rodzin, oraz 24 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, na którą udała się delegacja rodzin naszej Parafii. Łącząc się z rodzinami obecnymi w Sanktuarium MB Kalwaryjskiej na każdej mszy św. odnowimy przysięgę małżeńską i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić za nasze rodziny.

Wdzięczni Bogu za nasze rodziny polecajmy je Matce Bożej – Opiekunce Rodzin i prośmy o Boże błogosławieństwo dla nich.