Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców ról: Dziury i Kocury.

Od dzisiaj do 14 kwietnia Kościół w Polsce przeżywa 74. Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Tydzień ten otwiera dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas w Polsce.

Przy tej okazji na ręce p. Małgorzaty Majerek pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy jako wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, a także darczyńcy i dobrodzieje różnych dzieł charytatywnych ukazują w swoim działaniu miłosierdzie samego Boga. Niech każdy z nas, na miarę swoich możliwości, w tym Tygodniu Miłosierdzia podejmie choćby jeden konkretny czyn miłosierdzia, który będzie ważną kroplą tworzącą „morze miłosierdzia”.

Dzisiaj o godz. 16.30 w GOKiS Misterium Wielkanocne „Dobry Łotr” w wykonaniu grupy teatralnej.

W dniu jutrzejszym obchodzimy – przeniesioną z 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jako wspólnota wierzących, której patronką jest Boża Rodzicielka, jesteśmy szczególnie zaproszeni do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji – modlitwy za poczęte dzieci, zagrożone śmiercią w łonie matki. Każdy, kto włączy się w to Duchowe Apostolskie Dzieło zobowiązuje się przez 9 miesięcy do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca, oraz krótkiej modlitwy za dziecko zagrożone śmiercią, którego imię zna tylko sam Bóg, wierząc, że narodzi się i zostanie przyjęte z miłością. Podczas różańca będziemy modlić się w intencji życia dzieci nienarodzonych. Osoby, które zechcą podjąć Dzieło Duchowej Adopcji, prosimy o wypełnienie deklaracji, które można dzisiaj zabrać z zakrystii. Deklaracje należy wypełnić i przynieść ze sobą jutro na mszę św. o godz. 18.00, podczas której zostaną one uroczyście złożone.

W środę 11 kwietnia w ramach Nowenny Jubileuszowej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec w intencji Ojczyzny. Po mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w GOKiS w czwartek o godzinie 19.00.

Dziękujemy Sylwii i Dawidowi Hanusiak; Joannie i Łukaszowi Ostrowskim; Urszuli i Damianowi Płachta; Katarzynie i Michałowi Mrozińskim; Joannie i Romanowi Hołda za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w V Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek 12 kwietnia 2018 r., w g. 9.00-13.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17. Udział w Targach jest bezpłatny.