Zmarł śp. Stanisław Hobot z roli Blychy oraz śp. Michał Pęcek z roli Madonie, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30. Pół godziny wcześniej, różaniec w kościele. Polećmy naszych Zmarłych Braci Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról: Przysop, Pod Lasem i Dział Wyżny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tych ról. Zwracamy się także – jak co roku – z uprzejmą prośbą do naszych Parafianek i Parafian, o przygotowanie szopki i dekoracji Bożonarodzeniowej.

Dziękujemy Marii i Adamowi Gruszczykom, Dominikowi Leśniakowi z rodziną, Państwu Zofii i Janowi Janickim, Andrzejowi Romaniakowi oraz Jolancie i Robertowi Milewskim za dofinansowanie nagród dla dzieci, uczestniczących w roratach.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Przy tej okazji pragniemy podziękować za Waszą stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Na mszy św. o godz. 9.00 zostanie włączonych do grona ministrantów 9. kandydatów, którym gratulujemy; życząc jednocześnie, by służba przy ołtarzu była dla nich źródłem prawdziwej radości i przejawem umiłowania Chrystusa i Jego Świętego Kościoła.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii dwóch spowiedników z Krakowa. Przed każdą mszą świętą (co najmniej 20 minut wcześniej) mamy więc okazję skorzystać ze spowiedzi przed zbliżającymi się Świętami.

Od środy do piątku spowiedź od godz. 17.00. Będzie w te dni jeden dodatkowy kapłan. W sobotę, w Wigilię Bożego Narodzenia spowiedzi nie będzie! Spowiadaliśmy codziennie przez cały Adwent, spowiadamy dzisiaj, będziemy jeszcze spowiadać od środy do piątku; każdy, kto tylko miał odrobinę dobrej woli, mógł skorzystać ze spowiedzi świętej.

W piątek od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Tokarni i Więcierży w ich domach. Zapisy chorych po mszy św. w zakrystii. Prosimy członków rodzin osób chorych o zorganizowanie transportu dla kapłana z Najświętszym Sakramentem i wyznaczenie dwóch kierowców: jednego z Tokarni, drugiego z Więcierży.

Ostatnie roraty w sobotę o godz. 7.00 i losowanie nagród. W Wigilię, nie ma mszy świętej wieczorem! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.

O północy odprawimy Pasterkę. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy w Boże Narodzenie o godz. 11.00. Składka z Pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Fundusz ten wspiera m. in.: Domy Samotnej Matki.

W niedzielę wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Dzisiaj, po mszach św. dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają „sianko” na stół wigilijny.

Opłatki i świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” do nabycia w zakrystii.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Zacnym Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego, ostatniego już adwentowego tygodnia.