Dzisiejsza Niedziela nosi nazwę „Gaudete” – Radujcie się! – nawiązuje do tekstu Pisma św., które usłyszeliśmy w Liturgii Słowa i zbliżających się Świąt.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyła Genowefa Romaniak. Z racji 3. niedziela miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

W dniu dzisiejszym mamy okazję, aby zadbać o to co najważniejsze, w przygotowaniu na Święta Bożego Narodzenia, o czyste serca. Pół godziny przed każdą mszą św. spowiednicy pełnią posługę w konfesjonałach. Spowiedź w godzinach od 8.30 do 9.00; od 10.30 do 11.00 i od 15.00 do 15.30. Zaplanujmy sobie ten czas, przyjdźmy do świątyni nieco wcześniej, aby skorzystać z dogodnych warunków do spowiedzi, kiedy nic nie utrudnia nam koncentracji i nie przeszkadza w skupieniu.

W ostatnim tygodniu Adwentu spowiadamy codziennie od godz. 17.30 do 18.00.

Wizyta u chorych w sobotę od godziny 8.30. Prosimy rodziny chorych o wyznaczenie dwóch kierowców (jednego z Tokarni i drugiego z Więcierży) i zapewnienie transportu kapłana z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii. W tym dniu kancelaria nieczynna.

W tym roku na Roratach razem ze św. Franciszkiem budujemy w naszych sercach stajenkę dla Jezusa. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w sobotę ostatnie Roraty o godzinie 7.00.

Po każdej mszy św. dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

W zakrystii są do nabycia także świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej.

W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 15.30! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

O północy zapraszamy na Pasterkę. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na mszy św. pasterskiej, jak i podczas sumy w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS. Fundusz ten wspiera m.in.: Domy Samotnej Matki. Ponadto ze środków funduszu utrzymywane jest także „Okno Życia”.

W poniedziałek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Uroczyste nieszpory o godz. 15.00.

We wtorek, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Środa, to święto św. Jana Ewangelisty, błogosławienie wina na mszach św., a w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W niedzielę, 31 grudnia w Sylwestra, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Od czwartku, tj. 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Bardzo uprzejmie prosimy o zapewnienie transportu kapłanowi i służbie kościelnej.

Harmonogram kolędy:

Czwartek, 28 grudnia – Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki
Piątek, 29 grudnia – Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny
Sobota, 30 grudnia – Młyny, Kudły, Kasperki, Kanie

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni zaprasza wszystkich mieszkańców Tokarni oraz okolicznych wiosek na przedświąteczny kiermasz swojskich ciast, który odbędzie się 23 grudnia 2023 w godzinach od 9.00 do 12.00 na parkingu przed Kliszczackim Centrum Kultury w Tokarni. Liczymy na Państwa obecność i wsparcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego ostatniego tygodnia Adwentu.