Umocnieni łaską rekolekcji wielkopostnych rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś wspominamy mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Niedziela ta obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży; polecajmy w modlitwie młodych i ogarniajmy przygotowania do uroczystości lipcowych z udziałem Ojca Świętego.

Liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego jest przesunięty ze względu na Wielki Tydzień i oktawę Zmartwychwstania na 4 kwietnia. Zachęcamy o włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do odebrania w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i modlitwę z racji 3 piątku w ramach Godzin Miłosierdzia.

Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby kościoła.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej i 2-ej części roli Gębki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość i porządki wokół kościoła, oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w Wielką Sobotę uprzejmie prosimy mieszkańców 3-ej części tej roli.

Bardzo dziękuję parafianom, którzy przynieśli ręcznie wykonane kolorowe kwiaty z bibuły, bukszpan i pęki witek wierzbowych na palmy. Wyrażamy wdzięczność paniom, które przygotowały i wykonały palmy, którymi udekoraliśmy naszą świątynię.

Dziękujemy orkiestrze OSP za ubogacenie uroczystości piękną muzyką; druchom strażakom, na których zawsze można liczyć za waszą obecność. Już dzisiaj proszę o wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa.

Dziękujemy Kliszczakom w strojach regionalnych; Służbie Liturgicznej Ołtarza; służbie kościelnej; wszystkim grupom modlitewnym dorosłych, dzieci i młodzieży; a przede wszystkim tym, którzy kultywują tradycję i własnoręcznie wykonali te piękne, imponujące, kolorowe palmy, z których słynie i powinna być dumna nasza parafia.

Dziękujemy, że przekazujecie te piękne religijne tradycje waszym dzieciom. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości wyrażam swoją wdzięczność i składam serdeczne Bóg zapłać! Cieszę się, że Dobry Bóg dał nam taką piękną pogodę.

Witamy w naszym gronie: Pana Władysława Piaściaka, Wójta Gminy Tokarnia z małżonką; Panią Zofię Janicką, Sołtys Wsi Tokarnia z małżonkiem; p. Barbarę Dziwisz, Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego; p. Annę Pikułę, Dyrektora Fundacji Komisariat Ziemi Świętej, oraz o. Paschalisa Kwoczałę, Komisarza Ziemi Świętej na całą Polskę. Nadmienię, że końcem października planujemy właśnie z Komisariatem Ziemi Świętej wybrać się w parafialnej pielgrzymce do Ojczyzny Jezusa.

Dziękujemy przedstawicielom mediów. Witamy redaktora Gościa Niedzielnego i Dziennika Polskiego.

Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich gości, którzy przybyli z różnych stron Polski do naszej parafii na dzisiejszą Niedzielę Palmową.

To moje podziękowanie składam na ręce ks. Infułata Stanisława Olszówki, byłego Rektora WSD w Krakowie i wieloletniego proboszcza parafii Świętej Rodziny w Zakopanem, który przewodniczył naszej dzisiejszej Liturgii. Bóg zapłać!

Dziękujemy pewnej osobie za dar materialny przeznaczony na renowację obrazu MB Śnieżnej, jak również anonimowej rodzinie za ofiarę na kościół z okazji nawiedzenia ich domu przez symbole ŚDM, które peregrynują po naszej parafii.

W imieniu własnym i osób w podeszłym wieku, dziękujemy panom: Piotrowi i Stanisławowi Hanusiakom za bezpłatne wykonanie i montaż aluminiowych poręczy na schodach do kościoła.

Przed nami Triduum Paschalne.

WIELKI CZWARTEK

O godz. 10.00 w bazylice Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma Świętego.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie będziemy Go adorować do godziny 22.00.

WIELKI PIĄTEK

Zgodnie ze starożytną tradycją w Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post ścisły. Za pobożne uczestnictwo w Liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18.00. Po Adoracji Krzyża zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego w monstrancji okrytej welonem.

W WIELKI PIĄTEK przez CAŁĄ NOC będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym starając się na osobistej modlitwie odczytać prawdziwy sens śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

Porządek adoracji będzie następujący:

od 21.00 do 22.00 – zapraszamy wszystkie dzieci (prowadzi: schola „Śnieżnej Pani”).

od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.

od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

o godz. 00.00 – zapraszamy młodzież – adoracja połączona z Drogą Krzyżową.

od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).

od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty

od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysłop.

od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: godz. 9.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

Po Mszy św. zapraszamy do Galerii „Dworek” (obok kościoła) na piękny wernisaż rzeźb autorstwa, naszego parafianina p. Stanisława Wintera, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, laureta wielu prestiżowych nagród.

Pan Wójt Gminy Tokarnia informuje, że wnioski w ramach programu „Rodzina 500+” będą przyjmowane od 1 kwietnia w Referacie Spraw Społecznych (pokój nr 4). Szczegółówy harmonogram dostępny dostępny w Urzędzie oraz szkołach. Formularze wniosków dostępne w Referacie Spraw Społecznych.

Dzisiaj zmarł +Stanisław Romaniak. Polećmy naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Drodzy bracia i siostry, otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej łaski i pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość zmartwychwstania.

W tym duchu życzymy wszystkim: parafianom i naszym gościom, owocnego Triduum Paschalnego.