Dziękujemy mieszkańcom czwartej części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie za posprzątanie świątyni oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. W tym tygodniu o porządki w świątyni, skoszenie trawy wokół kościoła prosimy mieszkańców piątej i zarazem ostatniej części tychże ról.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na malowanie kościoła.

Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Tokarni za dary: chleb i wieniec przekazane dla naszej parafii z okazji Dożynek Gminnych.

Wyrażamy wdzięczność mieszkańcom ról: Kusiki, Mizery, Perły, Pawlaki, Dziołki i Jątyki za podjęcie się roli gospodarza tegorocznych dożynek parafialnych, przygotowanie wieńca dożynkowego, dar chleba oraz złożoną ofiarę na malowanie kościoła.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli również: Róża Matki Bożej Śnieżnej; Wanda i Antoni; rodzina Bogdańskich; pewna osoba. Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i dra Kościoła
Wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
Środa – wspomnienie NMP, Królowej
Czwartek – wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
Piątek – święto św. Bartłomieja Apostoła

Wyjazd młodzieży na autokarową pielgrzymkę do Rzymu będzie w środę o 20.00. Autokar będzie podstawiony na parkingu o 19.40.

We wtorek pożegnaliśmy + Katarzynę Jurczak, w sobotę + Bogumiłę Pachurę. W tym tygodniu we wtorek o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb + Walentego Barglika. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

W przyszłą niedzielę odpust ku czci NMP Częstochowskiej w Skomielnej Czarnej. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

Św. Paweł wzywa: „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa”. Niech wdzięczność pomaga nam w przeżywaniu codziennego powołania.