Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Jurczaka. Polećmy duszę Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Łocki i Morgi za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych wedle ustalonego porządku. Ofiarę na kościół złożyli: narzeczeni Anna Gościej i Sławomir Stasiak przy okazji zapowiedzi oraz rodzice Emilii Szczepaniak przy okazji chrztu.

Dzisiaj o godz. 9.00 z Wawelskiego Wzgórza wyruszy tradycyjna procesja na Skałkę z relikwiami Świętego Stanisława, biskupa i męczennika. Przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

„Do udziału w procesji i Eucharystii zapraszam wiernych świeckich ze wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej. Niech tegoroczna uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, odbywana w 770. rocznicę pierwszej procesji skałecznej, jako kolejny etap Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej przygotuje wszystkich ją tworzących do godnego przeżycia wieńczącego Kongres wydarzenia, czyli beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Z pasterskim błogosławieństwem. Abp Marek Jędraszewski”.

Dziś także przypada rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zastrzelonego z 11 na 12 maja 1946 roku przez komunistyczną bojówkę, którego beatyfikacja odbędzie się 15 czerwca w Krakowie. Niebawem poznamy bliżej życiorys ks. Michała, naszego krajana, urodzonego w Tenczynie, który wówczas należał do parafii w Lubniu. Rozpoczynamy zapisy na wyjazd na beatyfikację do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, lista znajduje się w zakrystii.

We wtorek święto św. Macieja, apostoła. A w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. W piątek 27. rocznica nominacji biskupiej abpa Marka Jędraszewskiego.

Dziękujemy dzieciom, szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwoneczkami, jak również wszystkim wiernym za liczny udział w Dniach Krzyżowych i wspólną modlitwę.

Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych i za zmarłych z naszych ról będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 31 maja do 6 czerwca.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby bezpośrednio niezainteresowani tą uroczystością wybrali – w miarę możliwości – inną godzinę mszy św. Mamy do dyspozycji godz. 7.00, 9.00 i 15.30. Zostawmy proszę miejsce w kościele dla rodzin dzieci komunijnych i ich zaproszonych gości.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, za tydzień składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

Po zakończonej dzisiaj mszy świętej popołudniowej wyruszymy, aby poświęcić nasze pola, sady i ogrody. O godzinie 16.30 czekamy na dwóch kierowców (jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierzy), którzy zawiozą kapłana do miejsc, gdzie co roku spotykamy się, aby się wspólnie pomodlić.

Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych we wtorek o godz. 19.00.

Spotkanie dla kobiet „na poziomie serca” odbędzie się w najbliższy piątek w Skomielnej Czarnej. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi prelekcja ks. Adama Parszywki pt. „Powołanie kobiety”.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom oraz nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.