W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Magdaleny Osielczak. Polećmy duszę Zmarłej Siostry Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tej roli.

Dzisiaj wypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, wspomnienie św. Sylwestra I, papieża oraz ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 15.00 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Po zakończeniu nabożeństwa rozpocznie się msza św. wieczorna.

Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych Zmarłych Parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicz pamięci, które po zakończonym nabożeństwie członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. 57. Światowy Dzień Pokoju. Wołaniem o pokój, zgodę i jedność na świecie, w naszej podzielonej Ojczyźnie a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie rozpoczniemy Nowy Rok. Msze św. o godz.7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

W piątek zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży.

6 stycznia (sobota) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto Trzech Króli. Porządek mszy świętych, jak w niedzielę. Po mszach świętych kwesta do puszek przed kościołem ministranci będą rozprowadzać zestawy kadzidlane „Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio”, które powstają dzięki zaangażowaniu osób bez domu. Nie bez przyczyny zestawy te opatrzone są hasłem „Kadzidło – Twój dar dla Ubogich”. Dobrowolne ofiary pozyskane z ich rozpowszechniania przeznaczone są na poprawę warunków życia osób bez domu – podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Następna niedziela, to Niedziela Chrztu Pańskiego. Na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klas 3-ich razem z rodzicami.

O godz. 16.30 jesteśmy wszyscy zaproszeni na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Tokarnia, który rozpocznie się o godz. 16.30 w auli widowiskowej Kliszczackiego Centrum Kultury.

Kontynuujemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Dziękujemy za wspólną modlitwę, każde życzliwe słowo oraz Waszą gościnność, którą sobie bardzo cenimy.

Ofiarę na kościół przy okazji kolędy złożyli:

Z roli Chlebierzówka: Dorota Śmietana z dziećmi, rodzina Śmietanów, Krystyna Śmietana, rodzina Polaniaków.
Z roli Molusy: rodzina Gieratów, Leszek i Teresa Luberda, Andrzej i Beata Luberda, Józef Hanusiak, rodziny: Hucisków, Molusów i Pęcków.
Z roli Guzówka: rodziny: Migasów i Polaniaków.
Z ról Koty i U Lipki: rodziny: Domasów, Kaniów, Paśmińskich, Hanusiaków, Kazimierz Kania z rodziną, rodziny: Kaniów, Proszków, Molusów, Pieronów, Hanusiaków, Feldmanów, Krystyna Molus, rodziny: Kucałów, Syrków, Bierówków, Ludwika Hanusiak, rodzina Hanusiaków i Słoninów, Marcin i Teresa Hanusiakowie, Jadwiga i Mieczysław Molusowie, Elżbieta i Adam Hanusiakowie, Anna i Marian Hanusiakowie, rodziny: Kucałów i Proszków.

Z roli Florki: rodziny: Hansów, Cudaków, Hanusiaków, Zająców i Jamków.
Z roli Za Górą Bolesław Filipek.
Z roli Morgi: rodzina Pustelników, Grzegorz i Justyna Pustelnikowie.
Z roli Luberdy: Franciszek Luberda, Janusz Luberda z rodziną, rodzina Luberdów i Hobotów, Krystyna i Jan Luberdowie, Grzegorz Luberda z rodziną, Bronisław Luberda z rodziną.
Z roli Łocki: rodziny: Pustelników, Omylaków, Wnęków, Zadorów i Wojtasików.
Z roli Domy pod Lasem: rodziny: Makusków i Proszków.
Z roli Przysop: rodziny Wnęków, Proszków i Tajsów, Stanisław Morus z rodziną, Jan i Elżbieta Morusowie, Rafał Morus z rodziną.
Z roli Dział Wyżny: rodziny: Zadorów, Korzeniów, Pustelników i Niedośpiałów, Leszek Ziembla z rodziną, Urszula i Rafał Targoszowie, rodzina Tobolaków, Płoszczyców i Maciejowskich, Łukasz i Dominika Maciejowscy, rodzina Bednarzów.
Z roli Jurczaki: rodziny Pieronów i Nieckulów.

Z roli Młyny: Józef Hobot z rodziną, Paweł Hobot z rodziną, rodzina Makuchów, Anna i Wiesław Pasiowiec, Janina Pasiowiec, rodziny: Zadorów, Kucałów i Pachurów.
Z roli Kudły: Anna i Tadeusz Gawlakowie, Małgorzata Gawlak z rodziną, rodzina Gwiżdżów, Stanisław Gawlak z rodzicami.
Z roli Kasperki: rodziny Romaniaków i Bierówków, Krystyna Romaniak, rodzina Jugowców, Stanisław Winter z rodziną, rodziny: Kukiełków, Proszków, Radoniów, Romanowskich, Mirków i Wróblów.
Z roli Kanie: rodzina Romaniaków, Salomea Kania, Maria i Stanisław Kania, Franciszek Kania z rodziną.

Dodatkowo: Z roli Dziubras Górny: Michalina Kiełtyka, Piotr Kiełtyka z rodziną.

Harmonogram kolędy na następny tydzień:

Wtorek, 2 stycznia – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kacprem
Środa, 3 stycznia – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły
Czwartek – 4 stycznia – Urbany

Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, opieki Pani Tokarskiej; nadziei zmieniającej codzienność, mądrości w działaniu oraz wiary w ludzi i lepsze jutro. Błogosławionej niedzieli i wspaniałej, aczkolwiek bezpiecznej szampańskiej zabawy.