Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Urbany, którą podzieliliśmy na 4. części.

Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Po zakończonej mszy świętej o 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem, którą poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy dzisiaj św. Walentego. Dzisiaj o godz. 17:00 odprawimy mszę świętą na którą w sposób szczególny zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa oraz wszystkich zakochanych i poszukujących miłości.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Tobiasza Romaniaka; narzeczeni: Barbara i Kamil oraz Piotr Lenartek. Bóg zapłać!

W środę, zwaną popielcową rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00; 9.00; 16:30; 18.00 i 19.30. Na godzinę 16:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) od którego nie ma dyspensy. Zadbajmy o to, aby posypanie głów popiołem było znakiem naszego nawrócenia.

Już dzisiaj zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Kazania pasyjne wygłosi dk. Krzysztof Borys, który odbywa praktykę diakońską w Krzczonowie. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym bolesnym doświadczeniem.

Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną możemy włączyć się w drugą edycję parafialnej akcji „Podziel się miłością”, pomagając naszym chorym Parafiankom: IGUSI i LAURCE w zapewnieniu ich leczenia i rehabilitacji. Przypominamy także o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz małych, dzielnych, walczących codziennie z chorobami i trudnościami naszych Parafianek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.

Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.