W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesławy Korabik i śp. Rozalii Kluski. Polećmy nasze Zmarłe Siostry Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Granica za posprzątanie świątyni i porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Parchule, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dziękujemy rodzicom Grzegorza Zadory za ofiarę na kościół przy okazji chrztu dziecka.

Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W dniu dzisiejszym obchodzimy 5. Niedzielę Słowa Bożego pod hasłem: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31). Z tej okazji w naszej wspólnocie gościmy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024 r. Po każdej mszy św. będziemy mogli nabyć egzemplarze Pisma Świętego z większym i mniejszym drukiem, jak również Ewangelie dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień w naszych rodzinach. Powróćmy więc do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma Świętego.

W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Ofiarę na kościół przy okazji kolędy złożyli:

Z roli Dział Niżny: rodziny Rapaczów, Zadorów, Rapaczów, Pęcków, Lis, Barbara Romaniak, rodziny Zadorów, Filipków, Tajsów, Proszków, Klusków. Z roli Na Wysokiej: rodzina Hobotów. Z roli Przymiarki: rodzina Pieronów, Ignacy Proszek, rodziny Mirków, Capków, Stanisław Jurczak, Jarosław Bajerek z rodziną, Janina i Tadeusz Bajerek, rodziny Kołodziejczyków, Wojtasików, Pęcków. Z roli Tarnów: rodzina Korabików, Maria Ziółko, rodziny Pawlików, Hanusiaków, Rytlów, Korabików, Czarnotów, Pachurów i Mleczków, Romaniaków oraz anonimowa rodzina.

Z roli Madonie: Krzysztof Pęcek z rodziną, rodziny Dziadkówców, Pęcków, Bruzdów i Juszczaków, Klusków, Słoninów, Maria Pęcek, rodziny Słoninów i Filipków, Zadorów i Makusków, Daniel Pęcek z rodziną, Jan Jędrocha z rodziną, Janusz Jędrocha z rodziną, Anna i Tomasz Luberda, rodzina Słoninów. Z roli Kusiki: rodziny Mirków, Gemzów, Szczepaniaków, Pieronów i Hobotów, Robert Hobot z rodziną. Z roli Mizery: rodzina Mizerów, Paweł Pęcek z rodziną, Ewelina i Grzegorz Kania, rodzina Hanusiaków, Stanisława Antosz z dziećmi, rodzina Naskrętów, rodzina Dyrczów.

Z roli Knapy: rodziny Gieratów, Jurczaków, Wanda Makuch, Anna Czarnul, Maria Strzebońska, rodzina Kołodziejów, Piaszczaków, Paweł Piaszczak z rodziną, rodziny Mleczków, Czapników, Mirków i Pęcków, Jadwiga Kołodziej i rodzina Obajtków, Celina Mizera, Jadwiga Mikołajczyk, rodziny Hanusiaków, Zająców i Kosków, Anna Hodana z rodziną Michalaków, Józefa Pęcek, Balbina Kafel i rodzina Zemlów, Natalia Makusek z dziećmi, rodzina Zębolów, Józef Hanusiak z rodziną, rodzina Mirków, Marcin Zając z rodziną, rodziny Pajków, Kaletów, Barglów, Andrzej Kluska z rodziną, Władysław Kluska z rodziną, rodziny Ptaków, Piaszczaków i Dyrczów.

Z roli Bugaje: Dawid Sikora z rodziną, Krzysztof Durek z rodziną, Tadeusz Durek z rodziną, Maria Mizera, rodzina Durków. Z roli Kiełtyki: rodziny Zadorów, Filipków, Agata i Piotr Wojtasik, rodziny Sajborów, Kiełtyków, Proszków, Piotr Bargiel z rodziną, Jan Jamrozik z rodziną, rodzina Tłustowskich.

Z roli Durki: rodziny Ziembów, Proszków, Polaniaków, Wojtasików, Majów i Ulmańców, Szymoniaków, Drążyków, Grzegorz Zadora z rodziną, rodzina Wróbel i Drążyk, rodzina Polaniaków, Tadeusz Romaniak z rodziną, Maria i Stanisław Romaniak, rodzina Paryłów, Jacek Kowalik z rodziną, rodzina Hanusiaków, Janina Kowalik, Janusz Chrzanowski z rodziną, Adam Tajs z rodziną, Bartłomiej Tajs z rodziną, pewna rodzina.

Z roli Polana: rodzina Kosków. Z roli Zamki: rodzina Hanusiaków, Wróblów, Hanusiaków, Genowefa i Józef Hanusiakowie, rodzina Wronów i jedna rodzina anonimowo. Z roli Hanuski: rodzina Pindlów, Anna Hanusiak, rodzina Syrków, Bitherów, Dziubrasów, Dyrczów, Bartłomiej Dyrcz z rodziną, Olga i Mirosław Dyrcz z dziećmi, rodzina Łacków. Z roli Knapy: rodzina Machowskich, Bednarzów, Kołodziejów, Ulmańców, Cudaków, Makusków, Lenartków, Firków i Mariusz Kluska z rodziną.

Harmonogram kolędy na następny tydzień:

Poniedziałek, 22 stycznia- Zagrody, Dziubras Dolny
Wtorek, 23 stycznia – Gębki
Środa, 24 stycznia – Osiedle Górne (od Państwa Funków do Państwa Cudaków)
Czwartek, 25 stycznia – Wierdonki
Piątek, 26 stycznia – Kostruchy
Sobota, 27 stycznia – Dziubras Górny

Środa, 31 stycznia – Bierówki, Bryle

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.30.

W następną niedzielę, tj. 28 stycznia, po mszy świętej o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członkinie i członków wszystkich grup parafialnych duszpasterstwa dorosłych.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.