Dzisiaj przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Skomielnej Czarnej. Suma odpustowa o godzinie 11.00.

Dziękujemy mieszkańcom piątej i zarazem ostatniej części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu o porządki i skoszenie trawy prosimy mieszkańców roli Kasperki, którą podzieliliśmy na dwie części.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Genowefa i Henryk Hanusiak z Sosnowca; Iwona i Grzegorz Luberda; Lucyna Żądło z Bochni; Bernadeta i Marian Piec z Krakowa; pewna rodzina z roli Dział Niżny; Róża Niepokalanego Poczęcia NMP; Maria Hobot; narzeczeni Joanna i Dominik; Józefa i Jan Parszywka; Dorota i Michał Rak. Bóg zapłać.

Dziękujemy p. Stanisławowi Nawarze za udostępnienie desek i prace przy budowie rusztowania niezbędnego do marmoryzacji kolum.

Od 1 września – czyli od najbliższej soboty – zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. Msze św. rano będziemy w tygodniu odprawiać o godz. 7.00, zaś wieczorem – ze względu na trwające malowanie świątyni (aż do odwołania) – o godz. 19.00.

W tym dniu przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W modlitwie polećmy poległych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
Wtorek – wspomnienie św. Augustyna, bp i dra Kościoła
Środa – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 – ostatnie w tym roku – nabożeństwo pięciu pierwszych sobót z procesją różańcową i figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Po procesji msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z kazaniem okolicznościowym.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty przez cały tydzień, codziennie od godz. 18.30 do 19.00.

Szkoła Muzyczna w Czasławiu oddział w Krzczonowie ogłasza dodatkowy nabór chętnych do nauki gry na gitarze. Szczegółowe informacje w sekretariacie.

W ubiegły wtorek odbył się pogrzeb + Walentego Barglika, a w sobotę + Janiny Jurczak. Polećmy naszym zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Papież Franciszek wspomina odwiedziny Jasnej Góry: „Przed obrazem Matki Bożej otrzymałem dar spojrzenia Matki”. Niech zaufanie Maryi pomaga nam w naszej codzienności.