W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za zbawionych. Niech ich wstawiennictwo utwierdza nas w drodze do Boga. Dziś nie ma Mszy w kościele św. o godzinie 15.30. Nieszpory za zmarłych na cmentarzu komunalnym o godzinie 14.00. Po nabożeństwie Msza św. przy grobach naszych zmarłych, a po niej procesja z wypominkami i modlitwą różańcową.

Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00, a po niej procesja po kościele z wypominkami i koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj i jutro za pobożne nawiedzenie świątyni, a od 1 do 8 listopada za nawiedzenia cmentarza można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

W ciągu tygodnia, do 8 listopada o godz. 16.30 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.

Dziękujemy mieszkańcom 2-giej części roli Knapy za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3-ej części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy p. Zofii Korabik i p. Michalinie Klimas, oraz p. Ryszardowi Ciężkowskimu i p. Józefowi Wronie za porządki na grobie naszych zmarłych kapłanów.

Dziękujemy p. Sylwii Mirowskiej-Ignacok za ufundowanie nagród dla dzieci w konkursie na najpiękniejszy różaniec.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Wierdonki: Władysław Kosek, Stanisław Leśniak, Czesław Spytkowski i Franciszek Proszek.

W tym tygodniu do pracy zapraszamy po dwóch mężczyzn z dalszej części Wierdonki.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów. W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek, przypada wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika, a we środę, wspomninamy św. Karola Boromeusza, biskupa.

W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00.

Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień jest okazją do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców.

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Syria, jak i cały Bliski Wschód, to tereny, na których chrześcijaństwo jest obecne od samego początku istnienia. Dziś, niestety, istnieje poważna obawa o przyszłość chrześcijan na tych ziemiach. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2 zł + VAT 2,46 zł), wspieramy potrzebujących chrześcijan w Syrii. SMS-y można wysyłać w okresie od 1.11 do 31.12 br.

Dzięki dobrowolnym ofiarom składanym w najbliższą niedzielę przed kościołem do puszek będziemy mogli wyrazić naszą skuteczną pomoc chrześcijanom w Syrii.

W tym tygodniu odszedł od nas śp. Czesław Majerek. Pogrzeb w poniedziełek – 2 listopada – o godzinie 13.00. Modlitwa różańcowa przy trumnie Zmarłego w kościele o godzinie 12.30. Módlmy się za naszego Zmarłego brata. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkie informacje z życia naszej wspólnoty, intencje mszalne, oraz ogłoszenia parafialne znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiatokarnia.pl. Zachęcamy do jej odwiedzania.

Św. Jan Apostoł przypomina: „Umiłowani, zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, ale się jeszcze nie ujawniło, kim będziemy”. Niech wiara w orędownictwo naszych świętych Patronów pomaga nam trwać w postawie zaufania Bogu.

KOŚCIÓŁ JEST OGRZEWANY. BARDZO SERDECZNIE PROSIMY O ZAMYKANIE DRZWI.