Świętujemy 3 Niedzielę Welkanocną, która rozpoczyna w naszej ojczyźnie Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy, aby w tym tygodniu pochylić się rodzinnie nad Listem św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby naszej świątyni. Początkiem czerwca chcemy przystąpić do malowania naszego kościoła. Artyści – malarze przystępując do opracowania projektu polichromii założyli, że będzie ona nawiązywać do oryginalnego ołtarza głównego. W tym celu wykorzystanli stylistykę rokoka i baroku w malarstwie, ornamentyce i iluzyjnych rzeźbach. Projekt koncepcji polichromii został przedstawiony abp. Markowi Jędraszewskiemu oraz złożony do zatwierdzenia przez Archidiecezjalną Komisję ds. Konserwacji Zabytków Kościelnych Architektury i Sztuki Sakralnej.

Dziękujemy mieszkańcom ról Dziury i Kocury za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 1. części roli Proszki, którą podzieliliśmy na 2. części.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym grupom modlitewnym za ich wymowny dar dla parafii, którym jest piękny ornat Matki Bożej Królowej Polski ufundowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Dziękujemy narzeczonym: Małgorzacie Nawieśniak i Maciejowi Wyrobek; Marzenie i Dawidowi Pęcek; Bogumile i Robertowi Luberda za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Spotkanie rodziców dzieci rocznicowych odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 w GOKiS.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. dzieci, które w tym roku przystąpią do 1 Komunii Świętej wraz ze swoimi babciami i dziadkami. O godz. 19.30 celebracja dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Na tę celebrację wraz z bierzmowanymi zapraszamy także chrzestnych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie. Niech nie zabraknie naszej indywidualnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, także z naszej parafii.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Małgorzatę Szczepaniak. Polećmy duszę naszej Zmarłej Siostry Bożemu Miłosierdziu.