Z największą i nieukrywaną radością pragniemy poinformować, iż uroczysta koronacja łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Śnieżnej, której dokona ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski odbędzie się dnia 8 października 2016 o godzinie 16.00.

Dziękujemy przede wszystkim Bogu za Matkę, za Jej opiekę, troskę i czułą matczyną miłość. Dziękujemy Ks. Kardynałowi za jego przychylną odpowiedź na naszą prośbę i ojcowskie wsparcie.

Nie byłoby tej koronacji, gdyby nie miłość do Matki Najświętszej, codzienne modlitwy zanoszone przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, oraz troskliwe pielęgnowanie kultu przez naszych kapłanów: śp. ks. Władysława Maćkowskiego, śp. ks. Jana Macha i śp. ks. Jerzego Wyporka.

Wielki „Bóg zapłać” całej parafialnej wspólnocie za nieustanne modlitwy wielu pokoleń, za duchowe wsparcie, a zwłaszcza za życzliwe słowa, które stały się imperatywem, aby podjąć ten cudowny trud, którego efektem jest długo oczekiwana i wymodlona przez wielu koronacja.

Dziękujemy ks. Bolesławowi Zadorze, naszemu Rodakowi z Teksasu; pewnej osobie z Bochni; Rafałowi Hanusiakowi z rodziną, Andrzejowi Hanusiakowi z rodziną, oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom za przekazane złoto i ofiary materialne przeznaczone na koronację. W tej chwili trwają prace w pracowni złotniczej w Krakowie, gdzie wykuwane są korony. Powiększona rama obrazu została oddana do złocenia, a renowacja obrazu jest w fazie końcowej.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Hoboty za posprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2 części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy Państwu Anecie i Wiesławowi Worwom, Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom, oraz wszystkim anonimowym darczyńcom za wsparcie materialne 2. Dobroczynnego Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy właścicielom Cukierni „Hanusiak” za urodzinowy tort dla scholi „Śnieżnej Pani” z okazji 5. rocznicy istnienia; p. Sylwesterowi Jamrozikowi za projekt i sfinansowanie kartek z naszym kościołem i wizerunkiem MB Śnieżnej. Dziękujemy p. Grzegorzowi Słoninie za udostępnienie wozu regionalnego, oraz strażakom z OSP Pcim za wypożyczenie nieodpłatnie ścianki wspinaczkowej.

Dochód z festynu w kwocie 45.409 zł zostanie przeznaczony na koronacją obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Zachęcamy do odbioru nagród. Po każdej mszy św. w domu parafialnym możliwość zrealizowania kuponów.

Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta o godz. 17.00. Msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 18.00.

Pierwszy piątek. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 8.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00 do 18.00.

Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30. Pozostałe msze o godz. 9.00 i 18.00.

1 września – rocznica wybuchu II wojny światowej. Dziękujmy Bogu za pokój, którego wciąż potrzeba światu. Wpatrzeni w wizerunek Śnieżnej Pani, Matki naszego Zbawiciela, kierujemy pokorną modlitwę: „Królowo Pokoju, zanieś twojemu Synowi naszą modlitwę w intencji Ojczyny i jej wolności, w intencji przeżywającego trudny czas narodu ukraińskiego, oraz w intencji wszystkich ludzi cierpiących na Bliskim Wschodzie”.

Dnia 1 września (czwartek) zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2, oraz Gimnazjum na Eucharystię o godz. 8.00 w intencji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od godziny 16.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. Zbiórka uczniów na placu koło szkoły o godz. 7.40, a następnie przejście pod opieką nauczycieli do kościoła na mszę świętą. Uczniowie proszeni są o przyniesienie obuwia zamiennego.

Dyrektor Gimnazjum informuje, że wyjazd autobusów z Więciórki i Bogdanówki nastąpi w dniu 1 września o godz. 7.30. Zbiórka wszystkich uczniów na placu koło szkoły o godz. 7.45. Wspólny przemarsz ze sztandarem do kościoła. Po mszy św. akademia w hali sportowej oraz zajęcia z wychowawcami. Odwóz uczniów do Więciórki i Bogdanówki o godz. 10.45.

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Krzczonowie rozpoczną rok szkolny w poniedziałek, tj. 5 września o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę Jubileusz Rodzin, oraz 24 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 9.00 – Droga Krzyżowa (rozpoczęcie od Piłata). O godz. 11.00 – Msza św. sprawowana przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Łącząc się z rodzinami obecnymi w Sanktuarium MB Kalwaryjskiej na każdej mszy św. odnowimy przysięgę małżeńską.

Nasz kleryk Michał wyjechał na miesięczną praktykę duszpasterską. Polećmy jego osobę i posługę Matce, wychowawczyni powołań kapłańskich.

W sobotę odbył się pogrzeb + Józefa Śmietany. Módlmy się za naszego zmarłego brata i prośmy o Boże Miłosierdzie dla niego i naszych bliskich zmarłych.

Wdzięczni Bogu za czas wakacji przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nowy rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny.