Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj niedziela Słowa Bożego.

Po zakończeniu mszy świętej o 13:00 zapraszamy na duchowe czytanie tzw. zwane: LECTIO DIVINA. Przedmiotem tego spotkania będzie egzegeza fragmentu biblijnego Ewangelii według św. Marka pt. „Pójdźcie za Mną!”.

Po mszach zbiórka datków do puszek przed kościołem dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Parchule za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Przy okazji spotkania kolędowego renowację ołtarza wsparli i ofiarę na kościół złożyli Parafianie z ról: Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki, Polana, Zamki, Hanuski, Knapy; Dziubras Górny, Kostruchy, Madonie, Kusiki, Mizery.

Lista ofiarodawców znajduje się na naszej stronie internetowej. Wszystkim składamy: Bóg zapłać.

W imieniu swoim własnym, służby kościelnej, naszych ministrantów i lektorów dziękujemy za życzliwość i ofiarność, nade wszystko za miłe słowa, podziękowania za naszą posługę i pisemne życzenia.

Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

Przypominamy, że w każdą środę o godzinie 18:00 odprawiamy mszę świętą dziękczynno-błagalną, tzw. Nowennową. Intencje mszy świętych zamawiamy osobiście w zakrystii. Nie przyjmujemy intencji przez internet.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj, oprócz Niedzieli i Gościa Niedzielnego jest również „Staś” kwartalnik dla najmłodszych.

W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Józefa Romaniaka, we wtorek śp. Tadeusza Durka, a we środę śp. Józefa Kiełtyki. Polećmy naszych Zmarłych Braci Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

Wójt Gminy Tokarnia informuje, iż w związku z ogólnonarodową akcją szczepień ochronnych na COVID-19 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień dla osób niepełnosprawnych, samotnych i schorowanych. Informacje na stronie Urzędu Gminy.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.