Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dziękujemy Pawłowi Włodarczykowi i uczniom 3-ich klas Gimnazjum za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy za pobożny udział w nabożeństwach czerwcowych oraz wczorajszym nabożeństwie maryjnym. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom i lektorom, dziewczynkom, które sypały kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz pocztom sztandarowym i asystom do feretronów i do baldachimu.

Dziękujemy pielgrzymom, którzy ufundowali wierną kopię figury Matki Bożej Fatimskiej dla naszej parafii. Uroczyste wniesienie figury nastąpi w dniu odpustu parafialnego, który w tym roku będziemy obchodzić w ramach 35. rocznicy powstania naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła

Wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu

Środa –  wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy

Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 6.30 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Eucharystii i o nowe powołania. W pierwszy piątek msza św. o godz. 6.30 wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 8.00. Spowiedż pierwszopiątkowa od godziny 17.30.

Spowiedź w każdy dzień 15 minut przed mszą świętą.

Przypominamy, że msze św. w okresie wakacyjnym w naszym kościele będą odprawiane we wtorki i czwartki tylko rano (godz. 6.30), a w pozostałe dni tygodnia: (poniedziałek, środa, piątek i sobota) tylko wieczorem o godzinie 19.00!.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna: w poniedziałek i środę po mszy św. wieczornej, a w czwartek i sobotę po mszy św. porannej.

Niech każdy dzień wakacji przynosi nam zarówno ubogacenie ducha, jak i umocnienie ciała.