Z nieukrywanym wzruszeniem i największą radością pragniemy ogłosić decyzję ks. Kardynała i jego pozytywną odpowiedź na naszą prośbę w sprawie koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej, którą otrzymaliśmy z sekretariatu metropolity krakowskiego.

W związku z powyższym prosimy wszystkich o modlitwę w intencji duchowego przygotowania naszej parafii i całego dekanatu do koronacji. Przed nami wielkie wyzwanie. Już dziś zachęcamy wszystkich i prosimy o włączenia się do zbiórki złota na korony dla Matki Bożej i Jej syna. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Krzysztofem. Wierzymy głęboko, że z Bożą pomocą i życzliwym wsparciem naszych parafian będziemy w stanie dobrze przygotować się od strony duchowej i materialnej do tej wielkiej i historycznej uroczystości.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Parchule za posprzątanie kościoła i kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców, 2-ej części tej roli, którą podzieliśmy na 3 części.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom, którzy darem materialnym w 3 niedzielę miesiąca wsparli nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii.

Dziękujemy p. Annie Hanusiak za zorganizowanie pielgrzymki do starego kościółka w Zubrzycy Górnej, kapeli „Trzoski” za umilenie czasu spędzonego przy ognisku, oraz pielgrzymom, za wspólną modlitwę i złożony dar ofiarny w czasie mszy św. na potrzeby kościoła.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.

Wyrażamy wdzięczność Emilii i Dominikowi Czyszczoniom, pewnej rodzinie z roli Kasperki za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

29 czerwca (środa) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i o godz. 18.00.

W piątek zakończyliśmy rok szkolny. Wiele dzieci cieszy się na samą myśl o wyjeździe wakacyjnym. Ale wiemy, że nie wszystkie dzieci wyjadą na wakacje. Po mszach św. będziemy kwestować do puszek na rzecz naszych najmłodszych parafian, którzy z racji finansowych nie mogą spędzić wakacji poza domem. Wszystkim, którzy dołączą się do parafialnego projektu „Wakacje z uśmiechem” składamy „Bóg zapłać”. Niech uśmiech dzieci będzie dla nas najlepszą nagrodą!

W ramach akcji „Wakacje z uśmiechem” już 30 czerwca pierwsza wycieczka: zwiedzimy krakowskie ZOO, pospacerujemy po Lasku Wolskim, wyjdziemy na Kopiec Piłsudskiego, oraz zwiedzimy klasztor oo. Kamedułów.

Następnie 4 lipca odwiedzimy z dziećmi „Wioski świata”- Park Edukacji Globalnej. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, dzieci będą mogły w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Zwiedzimy sześć osad z różnych części świata. Zobaczymy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach.

Uwzględniając sugestie naszych parafian zmieniamy terminarz i godziny mszy św. w tygodniu w czasie wakacyjnym. Od 1 lipca msze św. w poniedziałek, w środę (nowenna), w piątek (msza św. za zmarłych) i w sobotę (wigilia niedzieli) będą odprawiane wieczorem, natomiast we wtorek i w czwartek, rano, o godz. 6.30. Wieczorna msza św. zostaje przesunięta na godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 6.30. W piątek msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 06.30, wieczorem o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 06.30. Pozostałe msze św. o godz. 09.00 i 19.00.

Kancelaria w tygodniu: we środę – po mszy św. wieczornej, w sobotę od godz. 7.30 do 8.30. Intencje mszalne zamawiamy po mszy św. w zakrystii. Sprawy dotyczące sakramentu małżeństwa załatwiamy po ustaleniu terminu z księdzem.

Św. Paweł pisze: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli ”. Niech czas wakacyjny utwierdza nas w tak przeżywanej wolności.