Obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. To pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś w naszej Archidiecezji kończy się okres komunii wielkanocnej.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, które zostały przekazane osobiście lub poprzez wpłatę na konto parafialne.

Dziękujemy Arcybractwu Honorowej Straży Pana Jezusa za ufundowanie czterech świec ołtarzowych oraz figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, która stanowi dekorację ołtarza podczas nabożeństw czerwcowych. Przy okazji informujemy, że uroczyste przyjęcie nowych członków do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się 20 czerwca. Zapisy chętnych u p. Anny Hanusiak.

Bóg zapłać Elżbiecie i Józefowi Luberda za ofiarę przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z renowacją obrazu Jezu ufam Tobie w Kaplicy Miłosierdzia.

W miniony poniedziałek ks. bp Janusz Mastalski udzielił sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Młodzieży życzymy odwagi w wyznawaniu wiary oraz pomyślności w czasie egzaminów. Dziękujemy rodzicom za dar dla parafii w postaci pięknych mosiężnych ręcznie wykonanych dwóch lamp procesyjnych (kandelabrów), które będziemy mogli już zobaczyć w czasie procesji Bożego Ciała.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
Piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika II wojny światowej i Towarzyszy.
Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dra Kościoła.

We wtorek o godzinie 15.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

Co prawda limit uczestniczących w nabożeństwach został zniesiony, ale w dalszym ciągu obowiązuje każdego z nas zdrowy rozsądek, poczucie odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i innych oraz stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zasłanianie ust i nosa oraz korzystanie z płynów dezynfekujących).

W czwartek, Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00, 10.00 i 15.30.

Metropolita krakowski w swoim dekrecie zachęcił duszpasterzy, „aby, jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy”.

Uwzględniając rekomendację zawartą w dekrecie abp. Marka Jędraszewskiego, w czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – po mszy św. o godzinie 10.00 – organizujemy z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa tradycyjną procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o zachowanie i utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji.

W tym roku ołtarze przygotują: 1 – przed cmentarzem: mieszkańcy roli Osiedle; 2 – od strony Więcierzy obok cukierni: mieszkańcy ról: Madonie, Kusiki i Mizery; 3 – ołtarz koło Remizy: mieszkańcy ról: Jurczaki i Debenosy; 4 – ołtarz przy dzwonnicy przygotuje Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ.

Zapraszamy orkiestrę dętą OSP; naszych druhów-strażaków w strojach galowych; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców z dzwoneczkami; poczty sztandarowe; panie noszące feretrony, figury i różaniec; Kliszczaków w strojach regionalnych i całe rodziny.

Zadbajmy o dekoracje okien na trasie procesji. Najbardziej uczcimy Chrystusa przyjmując Go w Komunii Świętej. Niech procesja zjednoczy nas we wspólnym wyznaniu naszej wiary. Prosimy naszych strażaków o pomoc w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

Od następnej niedzieli (14 czerwca) wracamy do ustalonego porządku nabożeństw sprzed pandemii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 17.15.

W piątek odbył się pogrzeb + Krzysztofa Romaniaka. Polećmy w modlitwach naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Zbawiciel zapewnia: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne”. Niech Jego obecność pomaga nam zachować niezachwianą nadzieję zbawienia.