Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie, składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszej światyni.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców kolejnej części tej roli.

W tym tygodniu modlitwą otaczamy Ojca Świętego i młodzież zgromadzoną w Panamie na Światowym Dniu Młodzieży. Niech łaska Ducha Świętego ogarnie wszystkich i wyzwoli w młodych entuzjazm wiary.

Malowanie świątyni wsparli: Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz Stanisław i Katarzyna Polaniak. Bóg zapłać.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli:

Z roli Bugaje: rodzina Durków, Maria Mizera z siostrą, rodzina Durków, rodzina Sikorów. Z roli Durki: Michał Polaniak z rodziną, Barbara i Zbigniew Proszek, rodzina Ziębów, rodzina Ulmańców i Majów, Anna Bednarz, Zofia Tajs, Janina Hanusiak, Grzegorz Zadora z rodziną, rodzina Drążyków i Wróblów, rodzina Romaniaków, rodzina Paryłów, rodzina Kowalików, rodzina Chrzanowskich, rodzina Tajsów, rodzina Hanusiaków i Żyłów. Z roli Kiełtyki: Ewa Zadora z rodziną, rodzina Filipków i Dyrczów, rodzina Wojtasików, rodzina Proszków, rodzina Barglów. rodzina Tłustowskich a także z tych ról trzy rodziny, które chcą zachować anonimowość.

Z roli Knapy: od państwa Jurczak do końca: Krystyna i Bogdan Gierat, rodzina Jurczaków, rodzina Makuchów i Nosidlaków, Anna Czarnul, rodzina Strzebońskich, Wojciech Kołodziej z rodziną, Aneta i Rafał Kołodziej, rodzina Piszczaków, Paweł Piaszczak z rodziną, rodzina Mleczków, rodzina Kołodziejów i Czapników, Krzysztof Kołodziej z rodziną, rodzina Mirków i Pęcków, rodzina Mikołajczyków, rodzina Obajtków, rodzina Kołodziejów, rodzina Mizerów, Dorota i Piotr Hanusiak z dziećmi, Maria i Stanisław Hanusiak, rodzina Zająców i Kosków, rodzina Michalaków i Hodanów, rodzina Zęboli, Józef Hanusiak z rodziną, Krzysztof i Lucyna Mirek z rodziną, Marcin Zając z rodziną, Magdalena i Marek Hanusiak, Bogusława Kołodziej z dziećmi, rodzina Pajków, rodzina Kaletów, rodzina Bargiel, Andrzej Kluska z rodziną, rodzina Klusków, rodzina Ptaków, rodzina Piaszczaków, Anna i Piotr Paszczak, Krystyna i Zbigniew Majerek, rodzina Korabików, Dorota i Andrzej Dyrcz.

Z roli Gębki: rodzina Majerków, Józef Gawlak, rodzina Nawieśniaków, rodzina Zająców, Katarzyna i Stanisław Polaniak, rodzina Skoczyńskich, Honorata i Bogumił Polaniak, rodzina Bierówków, rodzina Hucisko, Teresa i Jan Bylica, Jadwiga Gościej, Tadeusz Gosciej, rodzina Ziębów, Franciszek Gościej, rodzina Filipków, Katarzyna i Roman Barglik, rodzina Nawarów, rodzina Bednarzy, rodzina Włodarczyków, rodzina Gałków, Elżbieta i Mirosław Grudzińscy, rodzina Hanusiaków, Władysław Barglik z rodziną, Genowefa Barglik, rodzina Polaniaków, rodzina Kucałów, Geowefa Bierówka z córką, rodzina Bierówków.

Z roli Wierdonki: rodzina Spytkowskich, rodzina Kamińskich, rodzina Dyrczów, rodzina Łopata, rodzina Brzezickich, Rozalia Halek, rodzina Halek, rodzina Makuch, rodzina Stachurów, Mieczysław Romaniak, rodzina Korabików, rodzina Pęcków, Maria Wróbel, rodzina Wróbel, rodzina Leśniaków i Piaszczaków, Małgorzata Kosek, rodzina Klusków, rodzina Zembolów i Łopatów, rodzina Proszków, rodzina Muniaków, rodzina Gierat, Janina Hobot, rodzina Kowalcze, Ludwik Hobot, rodzina Jamrozików, rodzina Mizerów, rodzina Kowalcze i Kiełtyków, Justyba i Andrzej Kowalcze z rodziną, rodzina Kowalcze, rodzina Burtan, Anna Korbel oraz pięć rodzin, które prosiły o anonimowość.

Z roli Granica: Czesława Leśniak, rodzina Bierówków, Andrzej Leśniak z rodziną, rodzina Jędrochów, rodzina Słoninów, rodzina Dziubrasów i Kołodziejczyków, rodzina Osielczaków, rodzina Zapałów, rodzina Jamrozików, rodzina Hucisko, rodzina Kowalików, rodzina Drobnych, rodzina Lenartków, Tadeusz Nawara, rodzina Miąso, rodzina Murzyn.

Z roli Parchule: Agata i Piotr Kostruch z rodziną, Zofia i Stanisław Jamrozik, rodzina Hobotów, rodzina Dyrczów, rodzina Parszywków, rodzina Rak, Zofia Dyrcz z rodziną, rodzina Kosteckich, rodzina Syrek, Weronika i Jan Lenart, Maria Czyszczoń, rodzina Rapaczów, Stanisława i Tadeusz Jędrocha, Bronisława Hobot, Stanisław Filipek z rodziną oraz dwie anonimowe rodziny.

Z roli Dziury: Eugeniusz Dyrcz, Zofia i Czesław Pieron, Katarzyna i Andrzej Pieron. Z roli Kocury: rodzina Jabconi, Anna Hanusiak, Antonina Śliz, rodzina Kołodziejów, rodzina Korbel, rodzina Korzeń. Z roli Proszki: rodzina Mikołajczyków, rodzina Pieronów, Ewa Majchrzak z rodziną, rodzina Wróbel, rodzina Piaszczaków, rodzina Pasiowców, Beata Józef Kiełtyka z rodziną, rodzina Kiełtyków, Stanisław Proszek.

Z roli Fuły: rodzina Maślanków, rodzina Kiełtyków i Głuszków, Anna i Andrzej Kaspruk, rodzina Leśniaków, rodzina Leśniaków, rodzina Durków, Maria Zadora z rodziną, Jan Zadora z rodziną, Tadeusz Leśniak z rodziną, Anna i Marek Leśniak rodziną, Janina Jędroszak, Dominik Leśniak z rodziną, rodzina Motyków oraz pewna rodzina.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

21 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Górne – początek od państwa Funek do państwa Cudak
22 stycznia (wtorek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz pozostała część roli Knapy – od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

W czwartek, tj. 24 stycznia na godzinę 17.00 grupa teatralna „Soli Deo” zaprasza na spektakl Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” do sali widowiskowej GOKiS.

Wczoraj, w wieku 85 lat odeszła do Domu Ojca + Antonina Litwa, Mamusia ks. Krzysztofa i ks. Józefa. Nasza parafia organizuje wyjazd na pogrzeb, który odbędzie się jutro (poniedziałek) o godzinie 12.00 w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Zapisy po mszy św. w zakrystii. Wyjazd autokaru z parkingu o godzinie 10.15. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych oraz do modlitwy w intencji Zmarłej i Rodziny pogrążonej w żałobie.

Św. Paweł pisze: „Wszystkim objawia się Duch dla wspólnego dobra”. Niech natchnienia Ducha Świętego będą przez nas rozpoznawane i podejmowane z ochotą.