Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Blychy za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby naszego kościoła. W tym roku przygotowujemy się do 35-lecia erygowania naszej parafii.

Dzisiaj nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, która w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia  zapraszają wszystkich na „Dzień Patrona” – czyli dzień rodzinnego kolędowania. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 14.00.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. dzieci, które w tym roku przystąpią do 1 Komunii Świętej wraz ze swoimi matkami chrzestnymi. O godz. 19.30 celebracja dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Na tę celebrację wraz z bierzmowanymi zapraszamy także rodziców i chrzestnych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

W najbliższą sobotę 21 stycznia w sanktuarium św. Jana Pawła II sprawowana będzie Eucharystia jako dziękczynienie za posługę Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

W nabliższą niedzielę, tj. 22 stycznia w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek, porównywanej z Arethą Franklin. Grażyna Łobaszewska jak mało kto potrafi łączyć pokolenia słuchaczy. Przed występem gwiazdy, usłyszymy kilka kolęd w wykonaniu scholi „Śnieżnej Pani”. Zaprośmy więc bliskich i znajomych, przyjdźmy rodzinnie, by posłuchać pięknych kolęd.

Przy tej okazji, dziękujemy pewnej anonimowej rodzinie, która materialne wsparła organizację koncertu.

Dziękujemy także za ofiarę, którą przy okazji kolędowania w naszej świątyni złożyli członkowie zespołu „Kliszczacy”.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli mieszkańcy roli Blychy i Osiedle Dolne: rodzina Makusków, rodzina Gwiżdż, rodzina Hanusiaków, rodzina Pasiowiec, Zofia Kotlarczyk, rodzina Hanusiaków, rodzina Hanusiaków, rodzina Kowalików, rodzina Dereweckich; rodzina Adamczyków, rodzina Krupów, rodzina Kiełtyków, rodzina Jarząbków, Krystyna Romaniak, Bożena Smolak, rodzina Radoń, rodzina Czech, Anna Paździor z rodziną, pewna rodzina.

Z roli Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie: Adam Pęcek z rodziną, rodzina Leśniaków, rodzina Sochacz, Stanisław Jurczak z rodziną, Katarzyna i Krzysztof Korzeń, Halina i Tadeusz Jurczak; rodzina Pasieka, Emilia i Adam Kosek, Stanisław Korabik z rodziną, rodzina Bierówka, rodzina Korabik, rodzina Pieron; Anna i Tadeusz Gawlak, pewna rodzina, Józefa i Tadeusz Gawlak; Maria i Franciszek Jędrocha, Mariola i Wojciech Jędrocha z rodziną, rodzina Makusek i Pachura, Danuta Pachura, rodzina Cudak, rodzina Klusków, rodzina Bierówka; Renata i Tadeusz Romaniak, rodzina Jugowiec, rodzina Winter, Agnieszka i Paweł Fita z rodziną, Magdalena i Marcin Pasieczni; rodzina Kukiełka, rodzina Proszek, Krystyna Romaniak, rodzina Radoń, rodzina Romanowskich, rodzina Mirek, rodzina Misiura, rodzina Mikołajczyk, Agnieszka i Tadeusz Wróbel, Urszula i Tomasz Romaniak, Salomea i Tadeusz Kania, Stanisław Kania, Franciszek Kania z rodziną, Maria i Stanisław Kania z synami.

Z roli Gębki: Rodzina Majerków, rodzina Zająców, Anna i Adam Skoczyńscy, Katarzyna i Stanisław Polaniak, Honorata i Bogumił Polaniak, Jadwiga i Tadeusz Gościej, rodzina Byliców, rodzina Ziębów, Franciszek i Czesława Gościej, rodzina Filipków, Roman Barglik z rodziną, rodzina Nawarów, rodzina Grudzińskich, rodzina Włodarczyków, rodzina Bednarzów, rodzina Gałków, rodzina Hanusiaków, Władysław i Maria Barglik, Maria Wątroba z rodziną, Halina i Zbigniew Polaniak, rodzina Kucałów, Andrzej i Barbara Barglik z rodziną, Genowefa Bierówka.

Z roli Dziubras Górny i Kostruchy: rodzina Polaniak, rodzina Pęcek, Michalina i Zbigniew Klimas, Aneta i Krzysztof Hanusiak, Józef Wróbel z rodziną, pewna rodzina; Ewa i Jan Kiełtyka, Aniela Polaniak, rodzina Klaja, Marta i Stanisław Kiełtyka, rodzina Molus, Jolanta i Stanisław Hobot, Elżbieta i Piotr Hobot, Katarzyna i Franciszek Trybała, Natalia i Krzysztof Trybała, Zofia i Mieczysław Kiełtyka, Anna i Franciszek Wróbel, rodzina Jędrocha, Franciszek Korabik, Wanda i Antoni Wróbel, Józef Pęcek, Teresa i Grzegorz Kołodziej z rodziną, rodzina Kosek, Anna i Andrzej Wicher, Stanisława i Kazimierz Wróbel, Ewelina i Rafał Szlachetka, Małgorzata i Janusz Dziubras, Michalina i Józef Kiełtyka, Maria i Józef Kiełtyka, Anna i Piotr Kiełtyka; rodzina Makusek, rodzina Kosek, Czesława Kosek, Anna i Władysław Ślęczka, Maria i Piotr Lenartek, Genowefa Owczarczuk, rodzina Pęcek, pewna rodzina, Maria Zadora, Halina Pęcek, Janina i Czesław Kania, Renata i Józef Kania, Katarzyna, Paweł, Franciszka Wnęk, Mieczysław Wróbel z rodziną, rodzina Kamińskich, rodzina Lenartek, Rozalia Kluska, Janina i Tadeusz Kluska, Ludwika Pęcek, Agata i Dariusz Pęcek z rodziną, rodzina Kluska i Hobot, Józef Wnęk z rodziną.

Z roli Durki, Kiełtyki, Bugaje: Barbara i Zbigniew Proszek, rodzina Zięba, Krzysztof Drążyk, rodzina Ulmaniec,  rodzina Maj, Anna Bednarz, Mieczysław Tajs z rodziną, Grzegorz Zadora z rodziną,  rodzina Drążyk i Wróbel, Michał Polaniak z rodziną, Tadeusz Romaniak z rodziną, Maria i Stanisław Romaniak, Sylwia i Stanisław Romaniak, rodzina Paryła, Jacek Kowalik z rodziną, Janina Kowalik z rodziną. Stanisław Filipek z rodziną, rodzina Wojtasik, rodzina Hanusiak i Żyła, Małgorzata i Adam Tajs, Anna i Bartłomiej Tajs, Ewa i Krzysztof Zadora, Teresa i Fryderyk Kiełtyka, rodzina Proszek, Ewa i Jacek Tłustowscy, rodzina Jamrozik; rodzina Durek, Maria Mizera, Krzysztof Durek z rodziną, Jolanta i Dawid Sikora.

Z roli Dział Niżny, Dom pod Brzegiem, Przymiarki, Tarnów i Młyny: Piotr i Marzena Rapacz, Franciszek i Anna Zadora, rodzina Rapaczów, rodzina Lisów i Cisconiów, rodzina Filipków, rodzina Romaniaków, Monika i Wojciech Tajs, rodzina Proszków, rodzina Klusków; rodzina Pelowskich, rodzina Mirków, rodzina Capek, Janina Jurczak, rodzina Bajerków, rodzina Wojtasików, rodzina Wróblów; rodzina Hanusiaków, rodzina Korabików, rodzina Czarotów, Zofia Pachura z rodziną, rodziny Romaniaków, rodzina Polaniaków, rodzina Pawlików, Maria Ziółko z rodziną; rodzina Kucała i Pachura, rodzina Makuchów, rodzina Hobot, Janina Pasiowiec, Beata i Sławomir Filipek, Anna i Wiesław Pasiowiec.

Dodatkowo: z roli Jurczaki: rodzina Nieckula i Pieron. Z roli Jątyki: Piotr Kosiba z rodziną.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

16 stycznia (poniedziałek) – Polana, Zamki, Hanuski

17 stycznia (wtorek) – Osiedle Górne (od Państwa Funek do Państwa Cudak)

18 stycznia (środa) – Wierdonki

19 stycznia (czwartek) – Granica, Parchule

20 stycznia (piątek) – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły

21 stycznia (sobota) – Florki, Filia, Barnasiówka, Za Górą, Morgi, Luberdy, Łocki, Domy pod Lasem, Przysop, Dział Wyżny