Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kasperki za posprzątanie świątyni, i złożoną ofiarę na kwiaty i na kościół. Dziękujemy p. kościelnemu Stanisławowi za skoszenie trawy. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół niej prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8.00 do naszej świątyni uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły, aby prosić Boga o błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Muzycznej odbędzie się 5 września o godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły w Krzczonowie.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Maria i Adam Gruszczyk z Chicago; Marta i Andrzej, Elizabeth Walker z Nottingham, rodzina Jędrocha z roli Granica oraz pewna rodzina. Bóg zapłać.

Przypominamy, że msze św. – od poniedziałku do soboty – odprawiamy, rano o godz. 7.00, a wieczorem o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 18.00 do 19.00. Prosimy korzystać z Sakramentu Pokuty przez cały tydzień od godz. 18.30. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00 do 19.00.

W sobotę na godz. 10.30 zapraszamy na zbiórkę naszych ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Prosimy tak zaplanować swoje zajęcia i obowiązki, by móc uczestniczyć w tym spotkaniu.

Próby scholi „Śnieżnej Pani” odbywają się w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tej rozśpiewanej grypy.

W przyszłą niedzielę, tj. 9 września rozpocznie się VIII Tygodnia Wychowania. Z tej okazji 12 września (w środę) zapraszamy na mszę św. o godz. 19.00 wszystkich nauczycieli i wychowawców. Po mszy św. konferencja, a po niej spotkanie na plebanii.

Wójt Gminy Tokarnia informuje o możliwości dofinansowania do wymiany starego kotła na nowy kocioł na ekogroszek lub kocioł gazowy. Wnioski należy składać do 15 września. Informacji udziela Referat Ochrony Środowiska.

Przypomina się również o obowiązku naklejania kodów kreskowych na worki na śmieci. Od września worki bez kodów nie będą odbierane. Kody kreskowe można pobrać bezpłatnie w Urzędzie Gminy.

Święty Jakub zachęca: „Wprowadzajcie zaś słowo w czyn”. Niech każdy wysiłek w nowym roku szkolnym będzie podejmowany z ufnością w Bożą opiekę.