Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Ad Gentes, obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Po mszach świętych dobrowolną ofiarą do puszek wesprzemy Dzieło Pomocy Ad Gentes.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Urbany za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Dziękujemy Róży Różańcowej Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz narzeczonym: Joannie Bargiel i Jackowi Majerkowi za ofiarę złożoną na renowację ołtarza.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

W pierwszy czwartek marca Godzina Święta o 17:00. W tym dniu zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:30.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży; w niedzielę Droga Krzyżowa po zakończonej sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

W każdą sobotę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 na Kalwarii Tokarskiej odbywa się „Droga Krzyżowa o Zmroku”.

W tym tygodniu wspomnienie św. Kazimierza królewicza, pobożnego czciciela Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu. Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.

Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną możemy włączyć się w drugą edycję parafialnej akcji „Podziel się miłością”, pomagając naszym chorym Parafiankom: IGUSI i LAURCE. Przypominamy także o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz małych, chorych naszych Parafianek.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Klementyny Filipek. Zmarł także śp. Tadeusz Hobot. W stosownym czasie podamy datę pogrzebu. Módlmy się za naszych Zmarłych: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Tokarni ogłasza od 2 do 17 marca zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można pobrać osobiście w przedszkolu lub ze strony internetowej.