Dziękujemy mieszkańcom roli Koty za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni uprzejmie prosimy mieszkańców ról: Lipki i Guzówka.

Po katastrofie górniczej w Karwinie w całym kraju przeżywamy dzień żałoby. Módlmy się za ofiary i błagajmy za osieroconych.

Malowanie świątyni wsparli: Katarzyna Filipek. Ofiarę na kościół złożyli: Józef Wrona; członkowie Koła Różańcowego pw. św. Józefa z Więcierży oraz pewna anonimowa rodzina. Bóg zapłać.

Dziękujemy p. Stanisławowi Nawarze, p. Kazimierzowi Nawarze, p. Szymonowi Nawarze i p. Ryszardowi Ciężkowskiemu za wyczyszczenie posadzki i za ustawienie ławek. Dziękujemy p. Bogdanowi Pajce za udostępnienie maszyny czyszczącej przeznaczonej do usuwania zabrudzeń.

Uprzejmie dziękujemy naszym chorym: Józefowi Tajsowi, Antoniemu Luberdzie, Józefowi Tobolakowi, Ludwice Dyrcz, Bronisławie Pindel, Zofii Proszek, Eleonorze Jamrozik, Zofii Proszek, Ludwikowi Jątyce, Janowi Wójcikowi, Jadwidze Cudak, Michalinie Kosteckiej, Andrzejowi Bierówce, Annie Jątyce, Michałowi Hanusiakowi, Janinie Hanusiak, Józefowi Kiełtyce, Marii i Edwardowi Hanusiakom, Genowefie Bruzda, Stanisławie Hobot, Krystynie Molus, Piotrowi Chmielarczykowi za ofiary złożone na kościół.

Dziękujemy kierowcom: p. Tadeuszowi Jątyce i p. Danielowi Molusowi za poświęcony czas i umożliwienie kapłanom spotkania z chorymi w ich domach.

Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy malowaniu polichromii w naszej światyni. Dziękujemy p. Dariuszowi Hanusiakowi za udostępnienie fadromy z kierowcą i pomoc przy załadunku elementów rusztowania.

Na szczegółowe podziękowania przyjdzie jeszcze czas. Ale już dzisiaj pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy nam zaufali, wspierali dobrym i życzliwym słowem oraz podtrzymywali na duchu w trudnych chwilach. Wszystkim ludziom dobrej woli: naszym darczyńcom i ofarodawcom, wyrażamy naszą wdzięczność za duchowe i materialne wsparcie.

Bóg zapłać p. Kościelnemu, naszym parafiankom i parafianom za piękny wystrój naszej świątyni, udekorowanie choinek oraz wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Wyrażamy wdzięczność panu leśniczemu za przekazane choinek do kościoła przez Nadleśnictwo Myślenice.

Dziękujemy p. Teresie Hans i scholi „Śnieżnej Pani” za ubogacenie tegorocznych rorat swoim śpiewem, oraz księżom i p. katechetkom wraz z dziećmi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za tak liczny udział w roratach.

Dziękujemy za przekazane nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach oraz za dofinansowanie zakupu słodyczy: p. Marii Gruszczyk z USA; p. Andrzejowi Romaniakowi; p. Franciszkowi oraz pewnej anonimowej rodzinie.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 7.00. Nie ma mszy świętej wieczorem! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.
O północy zapraszamy na mszę św. pasterską. Pasterka, po raz pierwszy dzięki uprzejmości p. Józefa Zięby będzie transmitowana na żywo przez internet. Link do transmisji znajdziemy na parafialnym facebooku. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy o godzinie 11.00. Pół godziny przed rozpoczęciem Pasterki nasi rozśpiewani parafianie zapraszają nas na kolędowanie, które wprowadzi nas w atmosferę Świąt.

Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS. Fundusz ten wspiera m.in.: Domy Samotnej Matki. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ponadto ze środków funduszu utrzymywane jest także „Okno Życia”.

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30. Na mszy św. o godz. 9.00 adoracja żłobka przez dzieci.

W środę Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka tradycyjnie przeznaczona na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.

W czwartek święto św. Jana Ewangelisty, błogosławienie wina na mszach św., a w piątek święto Świętych Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.

Od piątku, tj. 28 grudnia rozpoczyniemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Porządek kolędy:
28 grudnia (piątek) – Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki
29 grudnia (sobota) – Madonie, Kusiki, Mizery

31 grudnia (poniedziałek) – Blychy, Osiedle Dolne (od państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w Szkole

2 stycznia (środa) – Kluski, Szewcy
3 stycznia (czwartek) – Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie
4 stycznia (piątek) – Gwiżdże, Hoboty, Brzegi (od p. Ryszkowskich)
5 stycznia (sobota) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kasprem

Św. Elżbieta powiedziała do Maryi: „A skądże mi to, że Matka mojego Pana, przychodzi do mnie”. Niech wstawiennictwo Maryi pomaga nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia.