Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Dziś przypada DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Po mszach św. przed kościołem kwesta do puszek na misjonarzy pracujących na misjach. Pamiętajmy także o naszej modlitwie w ich ofiarnej i często niebezpiecznej posłudze.

We środę przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 15.30.

Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30, a w niedzielę, po Mszy św. o godzinie 11.00. W przyszły piątek w czasie Drogi Krzyżowej będzie nam towarzyszył wyjątkowy znak – krzyż – który św. Jan Paweł II trzymał w swoich dłoniach w swojej prywatnej kaplicy podczas ostatniej Drogi Krzyżowej, w Wielki Piątek 2015 roku. Po nabożeństwie możliwość ucałowania tej niezwykłej relikwii.

Gorzkie Żale w niedzielę, o godzinie 15.00, po nich bezpośrednio Msza św. wieczorna.

Dziękujemy parafianom z II części roli Debenosy, którzy sprzątali kościół w tym tygodniu i za ofiarę na kościół. W najbliższą sobotę na godz. 7.30 zapraszamy mieszkańców roli Kasperki.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół, jaką złożyli przy okazji chrztu dziecka Państwo Anna i Tadeusz Gawlakowie. Przy tej okazji chciałbym wyrazić swoją wdzięczność Panom Stanisławowi i Tadeuszowi Gawlakom za bezpłatne przekazanie desek na sufit i tryptyk do starej, odrestaurowanej dzwonnicy, w której będziemy przechowywali feretrony.

Zapraszamy na ewangelizacyjny Kurs ALFA, który rozpocznie się przy parafii w Lubniu 13 marca (piątek). Spotkania będą się odbywać przez 11 tygodni w piątki. W kursie mogą uczestniczyć osoby młode, jak i dojrzałe wiekiem. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Pani Sołyts wsi Tokarnia informuje, że od dnia 2 do 13 marca br. będzie przyjmować podatki rolne w tutejszej strażnicy w godz. od 8.00 do 10.00.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Dla wszystkich parafian i gości składamy życzenia wytrwania w dobrych postanowieniach wielkopostnych.