W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za zbawionych. Niech ich wstawiennictwo utwierdza nas w drodze do Boga. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Dziś nie ma mszy św. o godzinie 15.30. Natomiast o godz. 14.00 msza św. na cmentarzu, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi i modlitwą różańcową.

Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Msze św. O 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15 różaniec połączony z wypominkami.

Wierni, którzy dzisiaj i jutro nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa według intencjach Ojca Świętego.

Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i przynajmniej w myśli pomodą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Od 2 do 8 listopada o godz. 17.15 w naszym kościele wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową za zmarłych.

Dziękujemy Anecie i Rafałowi Kołodziej oraz pewnej rodzinie za złożoną ofiarę na malowanie kościoła.

Fundacja „Radosny Rodzic” organizauje w Lubniu spotkania dla matek, które pragną z jeszcze większą świadomością budować poznanie i poczucie wartości swoich dzieci. Spotkania odbędą się w każdą środę listopada w godz. od 17.00 do 20.00 w domu parafialnym.

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości, niech dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych pomoże nam odkryć tę prawdę na nowo.