W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Gawlaka. Polećmy Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Granica za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli.. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. i zarazem ostatniej części tej roli.

Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Ofiarę na kościół przy okazji kolędy złożyli:

Z roli Hoboty: rodziny Bierówków, Filipków i Jabconiów; Tomasz Szymanik, rodzina Gościejów, Barbara Hobot z rodziną; rodzina Misiurów, Tadeusz Hobot z rodziną, Łukasz Hobot z rodziną, rodziny Żbików, Trybałów, Hobotów, Tyszkiewiczów, Hanuszków, Ziębów, Lucyna i Stanisław Cudak, Zuzanna Hobot, rodzina Durczów, Ryszard Gwiżdż z rodziną, rodzina Janickich, Zadorów, Bogdan Hołda, rodziny Hobotów i Płoskonków; Zofia i Tadeusz Osielczak, rodzina Proszkowców, Andrzej Gwiżdż z rodziną, Jacek Janicki z rodziną, Grzegorz Janicki z rodziną. Z roli Gwiżdże: rodzina Gwiżdżów.

Z roli Brzegi: rodziny Ryszkowskich, Kośmidrów, Tadeusz Ryszkowski, Karol Ciężkowski z rodziną, Ryszard Ciężkowski z rodziną, Bartłomiej Ciężkowski z rodziną, rodziny Kowalcze, Jabconiów, Flagów, Bierówków, Jan Bierówka z rodziną, rodziny Ziemblów, Romaniaków, Radoniów, Lenartków, Ciapałów i Rapaczów; Stanisław Nawara z rodziną.

Z roli Jurczaki: rodziny Pęcków, Leśniaków, Sochaczów, Sławomir Tekieli z rodziną, Katarzyna Korzeń z dziećmi, rodziny Jurczaków, Brutanków, Dereweckich i Romaniaków, a także jedna rodzina anonimowo.
Z roli Denenosy: rodziny Pasieków, Kosków, Stanisław Korabik z rodziną, rodziny Bierówków, Korabików, Franciszek Jędrocha z rodziną, Wojciech Jędrocha z rodziną, Anna Pachura z rodziną, Danuta Pachura z rodziną, rodziny Klusków, Bierówków i Cudaków.

Z roli Granica: rodzina Cieślawskich, Paweł Leśniak, rodziny Jędrochów, Słoninów, Dziubrasów, Paweł Dziubras z rodziną, rodziny Osielczaków, Maria i Jan Zapała, Teresa i Paweł Zapała, rodziny Jamrozików, Tomaszewskich, Leśniaków, Hucisko, Kowalików, Drobnych, Lenartków, Nawarów, Miąso, Murzynów. Z roli Parchule: Agata i Piotr Kostruch, rodziny Jamrozików, Marianna i Stanisław Hobot, rodziny Raków, Dyrczów, Parszywków, Zofia Dyrcz z rodziną, Justyna Dyrcz z rodziną, rodziny Kosteckich i Wilgierzów, Syrków i Lenartów, Maria Czyszczoń, rodzina Jędrochów, pewna rodzina.

Z roli Blychy: rodziny Pasiowców, Dereweckich i Kowalcze, Hobotów, Kotlarczyków, Makusków, Gwiżdżów, Krzysztof Hanusiak z rodziną, Piotr Hanusiak z rodziną, Paweł Hanusiak z rodziną. Z Osiedla Dolnego: Marek Kowalik z rodziną, Janusz Kowalik z rodziną. Z Domu Nauczyciela: rodzina Luberdów, Jolana Kiełtyka, Elżbieta i Zdzisław Krupa, Antoni Jankowski, rodziną Jarząbek, Szczepan Ostój z rodziną. Z Ośrodka Zdrowia: Alina Czech. Z Apteki: rodziny Czyszczoń i Radoń. Ze Szkoły: Krystyna Romaniak.

Z roli Kluski: rodziny Ralskich, Klusków, Wróblów, Osielczaków, Jastrzębskich, Andruszewskich, Paździorów, Zofia i Edward Zadora z rodziną, Stanisław Proszek, Zbigniew Kluska z rodziną, Krzysztof Kluska z rodziną, Janina Kluska z rodziną, Piotr Kluska z rodziną, rodziny Bogdańskich, Boniorów, Piosków, Makusków i Gieratów, Grzywaczów, Klusków, Hanusiaków i Janiczaków oraz dwie rodziny anonimowo.

Z roli Szewcy: rodzina Klusków, Krystyna Niewiadomska, rodziny Osielczaków, Radoniów, Alina Hanusiak, rodziny Makusków, Wietrzyków, Rafał Hanusiak z rodziną, Katarzyna Hanusiak z Andrzejem Hanusiakiem i rodziną.

Harmonogram kolędy na następny tydzień:
Poniedziałek, 15 stycznia – Dział Niżny (od Franciszka Zadory), Na Wysokiej, Przymiarki, Tarnów
Wtorek, 16 stycznia – Madonie, Kusiki, Mizery
Środa, 17 stycznia – Knapy: (od Państwa Jurczaków) do końca
Czwartek, 18 stycznia – Bugaje, Kiełtyki
Piątek, 19 stycznia – Durki
Sobota, 20 stycznia – Polana, Zamki, Hanuski, część roli Knapy: (od Państwa Bednarzów do Państwa Klusków)

Poniedziałek, 22 stycznia- Zagrody, Dziubras Dolny

Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

Dzisiaj, po mszy św. popołudniowej, ok. 16.30, uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Agatą Sępiak i p. Moniką Sobalą zapraszają serdecznie do naszego kościoła na „Jasełka” w reżyserii p. Beaty Kiełbowicz i pod jej artystyczną i merytoryczną opieką. Dziękujemy także p. Batłomiejowi Dyrczowi i p. Wojciechowi Pęckowi z KCK za nieocenioną pomoc w obsłudze i realizacji technicznej przedstawienia.

Dzisiaj także o godz. 16.30 na sali gimnastycznej wystawią Jasełka uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Stanisława Marusarza.

W przyszłą niedzielę, 21 stycznia będziemy obchodzić 5. Niedzielę Słowa Bożego pod hasłem: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31). Z tej okazji w naszej wspólnocie gościć będziemy przedstawicieli Trzeciego Zakonu Paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2024 r. Będziemy mogli nabyć egzemplarze Pisma Świętego z większym i mniejszym drukiem, jak również Ewangelie dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień w naszych rodzinach.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.