Dziękujemy mieszkańcom ról: Łocki i Pod Lasem za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Przysop i Dział Wyżny, które podzieliśmy na 2 części.

Ofiarę na kościół złożyli: przy okazji zapowiedzi przedślubnych, narzeczeni: Rafał Łabuz i Zuzanna Siciarz; Janina Hanusiak oraz Sylwia i Łukasz. Bóg zapłać.

W naszej archidiecezji trwa okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, który zakończy się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca). W naszej parafii spowiedź święta codziennie: rano – 15 minut przed mszą św., oraz popołudniu od godz. 17.30. Zachęcamy więc, by w trakcie Wielkiego Postu korzystać z Sakramentu Pokuty, by zadbać o duchowe przygotowanie do zbliżającego się Triduum Paschalnego.

We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

W środę obchodzimy święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji.

W czwartek po mszy św. wieczornej (ok 18:30) rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych (po ósmej klasie). Prosimy przynieść ze sobą długopisy, gdyż tego dnia w ramach formacji będzie przeprowadzony test z działu „Co każdy bierzmowany wiedzieć powinien – Wierzę w Kościół” (strony 35-38) z książeczki pt. „Niezbędnik bierzmowanego”, który otrzymali kandydaci.

W najbliższy pierwszy piątek miesiąca będzie miał miejsce w naszej wspólnocie parafialnej dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Droga Krzyżowa o godzinie 17.15, po niej msza św. za Zmarłych. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godzinie 19.30.

Przez cały Wielki Post składając jałmużnę wielkopostną będziemy pomagać Rodzicom chorych dziewczynek: IGUSI i LAURKI w zapewnieniu leczenia i rehabilitacji ich córek.

Po mszy św. rozdajemy ulotki przygotowane przez naszą parafię informujące o możliwości przekazania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych, który możemy przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy z całego serca, aby w tym roku, tę jedną setną część podatku dochodowego przekazać właśnie dla Laury i Igi, naszych małych, dzielnych Parafianek.

W sobotę o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka dla ministrantów i lektorów.

Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa tradycyjnie po mszy św. odprawianej o godz. 11.00.

Za tydzień niedziela, zwana „Ad Gentes” obchodzona jest w Kościele, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych dobrowolna zbiórka do puszek, wspierająca posługę ewangelizacyjną, charytatywną i edukacyjną naszych ponad dwóch tysięcy misjonarzy pracujących w krajach misyjnych.

Kościół w Polsce przygotowuje się do beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasza parafia również włącza się w przygotowanie duchowe do tej uroczystości. W następną niedzielę, tj. 8 marca będziemy gościć w naszej wspólnocie Panią Iwonę Czarcińską, wiceprezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która osobiście znała i przez kilka lat pracowała z Księdzem Kardynałem. Pani Iwona, jako naoczny świadek życia o posługi Prymasa Tysiąclecia przedstawi nam świadectwo o niebawem błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

Grupa EDK Jordanów zaprasza na „Drogę Krzyżową o Zmroku” na Kalwarii Tokarskiej. Droga Krzyżowa odbywać się będzie w każdą sobotę marca o godzinie 19.00. Prosimy, aby każdy uczestnik wziął ze sobą krzyż i latarkę. Ze względu na porę roku zaleca się odpowiedni ubiór dostosowany do warunków pogodowych.

Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ organizuje wyjazd 24 marca (wtorek) do myślenickiego kina na film pt. „Najświętsze Serce” o historii objawień i kulcie Serca Bożego. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Alacoque i takaż sama rocznica poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa 27 VII 1920 r. Zapisy u Pani Anny Hanusiak do 22 marca. Wyjazd autokaru o godz. 17.15 z parkingu sprzed kościoła.

Sołtys Wsi Tokarnia ogłasza, że od 2 marca do 13 marca w godzinach od 8.00 do 10.00 będzie przyjmować podatki rolne w tutejszej strażnicy.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Tokarni ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021. Przyjmowanie wniosków od 2 marca do 17 marca. Wnioski można pobrać w placówce lub ze strony internetowej przedszkola.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Jana Ostój, + Janinę Kowalcze i + Walentego Hanusiaka. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Arcybiskup przypomina: „Dzieje ludzkości od samych swych początków są jednym wielkim zmaganiem o prawdę”. Niech święty czas Wielkiego Postu pomaga nam w tym staraniu. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.