Dzisiejsza 2. Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – jest obchodzona w Polsce jako dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiary dla misjonarzy i misjonarek (naszych rodaków) pracujących na misjach. Po mszach św. przed kościołem dobrowolna kwesta z przeznaczeniem na ten cel.

Jutro czwarta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlitwą otoczmy Jego osobę i wspierajmy wszystkie zadania pasterskie.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Durki i Bugaje, które podzieliliśmy na 5. części.

Dziękujemy Małgorzacie i Łukaszowi Hobot oraz narzeczonym: Karolinie Chmiel i Rafałowi Mirek, Justynie Pieron i Mateuszowi Świder; a także Róży Kobiet Wniebowzięcia NMP za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni.

Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na światło, kwiaty i dekorację Ciemnicy, oraz Bożego Grobu. Po nabożeństwie ok. godz. 16.00 msza święta.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do 1 Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami. O godz. 19.30 muzyczno-słowna Droga Krzyżowa w oparciu o teksty św. brata Alberta w wykonaniu Krzysztofa Bigaja, na którą zapraszamy m. in. młodzieży przygotowującą się do Bierzmowania. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Przypominamy, że w środy i piątki podczas Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na kościół. Zakończyliśmy prace związane z instalacją monitoringu i systemu alarmowego, który współpracuje przez całą dobę z firmą „Solid Security”. W tym momencie jesteśmy na końcowym etapie projektu ołtarza i ambony (model projektu na stronie internetowej, oraz parafialnym facebook’u).

Chętnych do wstąpienia w szeregi Koła Przyjaciół Radia Maryja prosimy o kontakt z p. Cecylią Mizerą, a do Arcybractwa Honorowej Straży Pana Jezusa z p. Anną Hanusiak. Uroczyste przyjęcie nowych członków do Arcybractwa Honorowej Straży Pana Jezusa będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę na mszy św. po Gorzkich Żalach.

Z radością informujemy, że przygotowywane przez ks. Krzysztofa dwie uczennice: Joanna Paździor i Gabriela Makuch awansowały do Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego.

Zarząd Klubu Piłki Nożnej GKS Beskid Tokarnia działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Tokarni – zachęca do wypełnienia Deklaracji Członkowskiej i wstąpienia w szeregi Klubu w charakterze członka: zwyczajnego, honorowego, wspierającego lub członka Klubu Kibica. Z Deklaracją i regulaminem można zapoznać się na stronie interentowej GOKu.

Św. Paweł pisze do Tymoteusza: „Weź udział w trudach i przeciwnościach dla Ewangelii”. Niech te słowa mobilizują i nas w dziele misyjnym Kościoła.